En İyi Müzik Uygulamaları

iOS, Android, PC platformları ve web tarayıcıları üzerinde kullanabileceğiniz en iyi müzik uygulamalarını yazımızda derledik.

Android için En İyi Müzik Uygulamaları

1- Fizy

Hizmetine ilk olarak bir web servisi olarak başlayan Fizy, yerini mobil cihazlarda almak için çok vakit kaybetmedi.

Android cihazlar için ücretsiz olarak sunulan Fizy, tıpkı web uygulamasında olduğu gibi dilediğimiz müzikleri aratabileceğimiz ve sorunsuz bir şekilde dinleyebileceğimiz bir uygulama. Sade tasarlanan ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan arayüz, birçok kullanıcının beğenisini kazanacak türden.

2- Shazam

İsmini bilmediğimiz, aklımızda kalan birkaç kelimesiyle internette arattığımız fakat çoğu zaman bulamadığımız o şarkıları bulmak üzere tasarlanan Shazam, eğlenceli kullanım özellikleri ve yüksek oranda doğru sonuçlar sunmasıyla dikkat çekiyor.

Shazam sayesinde cihazımızı müziğin geldiği yere doğru tutarak şarkının ismini, kim tarafından söylendiğini ve hatta hangi albümde yer aldığını dahi bulabiliyoruz. Shazam'in kullanım alanı bunlarla sınırlı değil. Uygulama ile dilersek çıkan sonuçlardan parçaların YouTube linklerine erişim de sağlayabiliyoruz.

Genel olarak Shazam işini başarıyla yapıyor ve kullanıcılara daima doğru sonuçlar sunuyor.

3- SoundHound

SoundHound tıpkı Shazam gibi ismini bilmediğimiz parçaları keşfetmek için kullanabileceğimiz bir uygulama. Kullanım olarak Shazam ile benzer bir prosedüre sahip olan SoundHound'u açtıktan sonra cihazı sesin geldiği yere doğru tutmamız yeterli oluyor.

Bu adımdan sonra albüm, şarkıcı adı, şarkı adı ve diğer bilgiler ekranımızda düzenli bir şekilde gösteriliyor. Geniş bir yabancı müzik veritabanı sunan SoundHound bazı Türkçe parçalarda sorun yaşatsa da genel olarak başarılı bir şekilde görevini yerine getiriyor.

4- AndroTurk Radyo

Adından da anlaşılabileceği gibi AndroTurk Radyo, en temel ifadeyle bir radyo dinleme uygulaması. Yurt çapındaki radyo kanallarını dinlememize olanak tanıyan AndroTurk sayesinde farklı kategoriler altında toplanmış parçaları dilediğimizce dinleyebiliyoruz. Radyo kanallarını dinleyebilmek için internet bağlantısına ihtiyacımız olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Müzik türüne ve kanala göre arama yapma şansı sunan uygulama sürekli olarak güncellenen içeriğiyle kullanıcılara daima en son çıkan parçaları dinleme şansı sunuyor. 300'den fazla yerel radyo sunan AndroTurk Radyo, kaliteli içeriği ile en iyi müzik uygulamaları arasındaki yerini zorlanmadan alıyor.

5-. Google Play Music

En sevdiğiniz parçaları Android cihazlarınıza getiren Google Play Music ile sınırsızca müzik dinleme şansına sahip olacaksınız. Kullanıcıların dinledikleri müzikleri analiz ederek beğenilerine uygun parçalar öneren Google Play Music bu yönüyle diğer uygulamaları bir adım geride bırakıyor. Reklam ibulundurmayan içeriği de uygulamayı denemeye kılan detaylar arasında.

Uygulama üzerinden kendi oynatma listelerimizi oluşturabiliyoruz. Bu sayede sevdiğimiz parçaları tekrar tekrar aramak yerine oynatma listeleriniz üzerinden kolayca bulabilirsiniz. 18 milyondan fazla şarkı arşivi bulunan Google Play Music bu kategoride kullanabileceğiniz en iyi seçenekler arasında.

6- TuneIn Radio

En popüler radyo uygulamaları arasında yer alan TuneIn Radio kullanıcılara yerli ve yabancı olmak üzere on binlerce radyo kanalı sunuyor.

Evdeyken, ofisteyken veya seyahat ederken rahatlıkla kullanabileceğimiz bu uygulamanın en iyi yanlarından birisi de tıpkı Google Play Music'te olduğu gibi kullanıcılara hoşlarına gidebilecek radyo kanalları önermesi. TuneIn Radio dinlediğiniz radyoları analiz ederek benzer önerilerde bulunuyor ve yeni kanallar keşfetmenizi kolaylaştırıyor.

En popüler radyo kanallarını tek bir yerde toplayan TuneIn Radio'nun şık ve son derece kolay kullanılan arayüzü her seviyeden kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

7- Spotify

En iyi müzik uygulamalarından oluşan bir liste yapıp da Spotify'ı dahil etmemek doğru olmaz değil mi? Kısa sürede yüksek popülerlik elde eden Spotify, tıpkı bilgisayar sürümü gibi Android cihazlara da ücretsiz olarak indirilebiliyor. Her ne kadar ücretsiz olarak indirilebilse de Spotify'ı kullanabilmek için aylık ücret ödemek gerekiyor. İtiraf etmek gerekiyor ki uygulama talep ettiği ücreti fazlasıyla hak ediyor ve karşılığını sonuna kadar veriyor.

Spotify'ın en güzel yanlarından birisi de istediğimiz çalma listelerini cihazımıza indirmemize imkan sunması. Bu sayede internet bağlantımız olmasa bile müzik dinleme keyfinden mahrum kalmıyoruz. Bu özelliği sunan çok az seçenek olduğu için Spotify rakiplerinden kolayca sıyrılıyor. Müzik keyfinden bir an bile ayrı kalmak istemiyorsanız Spotify'ı kesinlikle tavsiye ediyorum.

8- SoundCloud

Çevrimiçi müzik paylaşım platformu olarak tanımlayabileceğimiz SoundCloud, yeni ve çok fazla kişi tarafından bilinmeyen müzikleri keşfetmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor.

Hesabı olan herkesin müzik paylaşabildiği ve başkalarıyla etkileşime girebildiği bir platform olarak tanımlayabileceğimiz SoundCloud, popüler sosyal medya kanallarıyla da uyum içerisinde çalışıyor. SoundCloud üzerinde yayınladığınız müzikleri Facebook, Twitter ve Tumblr profilleriniz üzerinde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

9- musiXmatch

Karaoke tutkunlarına hitap eden musiXmatch 25 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Kapsamlı bir şarkı sözü arşivine sahip olan uygulama aynı zamanda bir müzik oynatıcı olarak görev yapıyor. musiXmatch'i Android cihazlarınıza indirerek hem popüler parçaları dinleyebilir hem de eş zamanlı olarak şarkı sözlerini takip edebilirsiniz.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi herhangi bir şarkıdaki vokal sesini kapatarak müzik eşliğinde şarkıyı bizim söylememize imkan tanıması. Karaoke meraklılarına hitap etmesinin sebebi tam olarak bu. Hem müzik dinlemek hem de söylemek amacıyla kullanabileceğiniz musiXmatch, listemizin en ilginç yapımları arasında

10- Deezer

Spotify'ın güçlü rakipleri arasında yer alan Deezer'ı Android tablet ve akıllı telefonlarınız üzerinde tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Spotify gibi ücretsiz olarak indirilebilen fakat 15 günlük kullanım süresinin ardından ücretli üyelik talep eden Deezer'da tam 35 milyon şarkıdan oluşan devasa bir veritabanı görev yapıyor.

Deezer'da yer alan gelişmiş arama fonksiyonu ile istediğiniz müziği arayabilir, listeleri akış halinde dinleyebilir ve binlerce radyo kanalından istediğinizi seçerek sınırsız müziğin keyfini çıkartabilirsiniz.

Şık ve modern görünen arayüzü, trend parçalardan oluşan listeleri ve devasa kapasiteli veritabanıyla Deezer mutlaka denenmesi gereken yapımlardan biri.

  1. En İyi Müzik Uygulamaları
  2. Android için En İyi Müzik Uygulamaları
  3. iOS için En İyi Müzik Uygulamaları
  4. Windows için En İyi Müzik Uygulamaları
  5. En İyi Müzik Dinleme Web Servisleri

YORUMLAR