En İyi Müzik Uygulamaları

iOS, Android, PC platformları ve web tarayıcıları üzerinde kullanabileceğiniz en iyi müzik uygulamalarını yazımızda derledik.

Windows için En İyi Müzik Uygulamaları

1- Winamp

Eski toprak meyda oynatıcılardan olan Winamp hala birçok kullanıcı tarafından varsayılan oynatıcı olarak kullanılıyor. En popüler multimedya oynatıcıları arasında yer alan Winamp, kullanım kolaylığı ve kişiselleştirilebilir arayüzü ile dikkat çekiyor.

Farklı formattaki video ve ses dosyalarını destekleyen Winamp sadece yerel olarak arşivlediğiniz dosyaları oynatmakla kalmıyor aynı zamanda internet üzerinden yayın yapan radyo kanallarını da çalıştırabiliyor. Gelişmiş ekolayzır özelliği, çoklu dil desteği, surround desteği ve flash video oynatma desteği Winamp'ın en dikkat çeken özellikleri arasında.

2- iTunes

iOS cihazları yönetmek için kullanılan iTunes aslında kapsamlı bir medya oynatıcı olarak da görev yapıyor. Son teknoloji özelliklerle donatılmış olan bu program Apple TV ürünleriyle uyum içerisinde çalışıyor ve en popüler medya dosyalarını sorunsuz bir şekilde oynatabiliyor.

Itunes sadece müzik ve video oynatmakla kalmıyor fotoğraf yayını yapmamıza da olanak sağlıyor. Arşivimizde hızlı bir şekilde detaylı aramalar gerçekleştirebileceğimiz iTunes her iOS cihaz sahibinin bilgisayarında bulunması gereken yazılımlardan biri.

3- AIMP

Birbirinden farklı özellikleri tek bir potada eriten AIMP ile medya dosyalarınızı oynatabilir, ses kaydı yapabilir ve ses dosyalarını farklı formatlara dönüştürebilirsiniz. Bu bağlamda AIMP sıradan bir medya oynatıcıdan ziyade tam teşekküllü bir medya dosyası yönetim aracı olarak tanımlanabilir.

En popüler ve en kaliteli medya oynatıcılar arasında yer alan AIMP'in oynatabildiği formatlar arasında CDA, .AAC, .AC3, .APE, .DTS, .FLAC, .IT, .MIDI, .MO3, .MOD, .M4A, .M4B, .MP1, .MP2, .MP3, .MPC, .MTM, .OFR, .OGG, .RMI, .S3M, .SPX, .TAK, .TTA, .UMX, .WAV, .WMA, .WV, .XM formatları yer alıyor.

4- Spotify

Mobil platformlar üzerinde popüler olan Spotify aynı şekilde Windows kullanıcılar arasında da bir hayli popüler. Lisanslı ve tamamen yasarl müzik dinleme imkanı sunan Spotify sayesinde son çıkan ve en popüler parçalara erişim sağlayabilirsiniz.

Spotify sadece internet üzerinden müzik oynatmakla kalmıyor, kullanıcılara kendi bilgisayarlarında arşivledikleri parçaları da oynatma şansı veriyor. Bu sayede program değiştirmekle vakit kaybetmeden ve müzik keyfinize ara vermeden Spotify'ı gönlünüzce kullanabilirsiniz.

5- GOM Audio

Modern görünen arayüzü ve kullanışlı özellikleriyle ön plana çıkan GOM Audio'nun desteklediği formatlar arasında MP3, OGG, M4A, WMA, MID, WAV, FLAC, APE, PLS gibi en sık kullanılan formatlar yer alıyor.

Kendi çalma listelerinizi oluşturabileceğiniz ve gelişmiş ekolayzırı ile tınıları kendi zevkinize göre ayarlayabileceğiniz GOM Audio ile kesintisiz bir müzik dinleme keyfi sizleri bekliyor.

6- SPlayer

Sistemimiz üzerinde çok az yer kaplayan Splayer, ses ve video formatlarını sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyor. Herhangi bir kodek paketine ihtiyaç duymadan neredeyse tüm ses ve video dosyalarını çalıştırmasıyla dikkat çeken bu medya oynatıcı sistem kaynaklarını zorlamadan çalışıyor.

Şık ve kişiselleştirilebilir arayüzünün altında kapsamlı oynatma özellikleri sunan SPlayer sade ve sorunsuz çalışan bir oynatıcı arayan herkesin mutlaka denemesi gereken seçeneklerden biri.

7- MediaMonkey

Müzik işiyle biraz daha ciddi bir şekilde ilgilenen kullanıcılara hitap eden MediaMonkey'i kullanarak CD'leri ve OGG, WMA, MPC, FLAC, APE, WAV, MP3 formatındaki ses dosyalarını oynatabiliyoruz.

Gelişmiş etiketleme sistemine sahip olan oynatıcıda yer alan entegre CD/DVD yazma özelliği ile sahip olduğunuz arşivleri yedekleyebilir ve bu sayede istenmeyen bir veri kaybının önüne geçebilirsiniz. mediaMonkey arayüz olarak bazı kullanıcılara karışık gelse de kapsamlı altyapısıyla farklı beklentileri karşılayabilecek her özelliği sunuyor.

8- J. River Media Center

Medya merkezi tanımlamasını sonuna kadar hak eden J. River Media Center ses, video ve fotoğraf gibi farklı medya tiplerini sorunsuzca çalıştırabiliyor.

Televizyon izleme özelliği ile en beğendiğiniz dizileri ve televizyon şovlarınızı izleyebileceğiniz J. River Media Center'da gelişmiş ekolayzır ayar sistemine yer verilmiş. Bu sayede tınıları tamamen kendi beklentilerinize göre ayarlayabilir ve kaliteden ödün vermeden müzik keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Geniş kapsamlı eklenti desteği programın tamamen kullanıcı odaklı olarak çalışabilmesini sağlıyor.

9- Windows Media Player

Windows işletim sistemi üzerinde varsayılan medya oynatıcı olarak sunulan Windows Media Player basit ve sade tasarımıyla kolay bir kullanım deneyimi sunuyor.

Hem video hem de ses dosyalarını sorunsuzca oynatabilmesi programın en büyük avantajları arasında. Harici bir oynatıcıya ihtiyaç duymadan tüm dosyalarınızı Windows Media Player ile çalıştırabilirsiniz. Tüm dijital medya dosyalarınızı tek bir yerde arşivleyen Windows Media Player sayesinde nerede olursanız olun fotoğraflarınızla, videolarınızla ve ses dosyalarınızla olan bağlantınızı koparmadan onlarla etkileşime geçebilirsiniz.

10- MP3 Player Library

MP3 Player Library için kullanılabilecek en doğru tanımlamalar arasında sadelik ve kullanım kolaylığı geliyor. Her fonksiyonun düzenli bir şekilde sunulduğu arayüz sayesinde bu konuda tecrübesiz kullanıcılar bile programı rahatlıkla kullanabilir.

Oynatmak istediğimiz dosyalarını sürükle bırak metoduyla programa aktarabileceğimiz gibi dahili dosya yöneticisini de kullanabiliyoruz. Oynatıcının diğer dikkat çekici özellikleri arasında BPM hesaplama, şarkı sözü desteği ve ekolayzır ayarları bulunuyor.

  1. En İyi Müzik Uygulamaları
  2. Android için En İyi Müzik Uygulamaları
  3. iOS için En İyi Müzik Uygulamaları
  4. Windows için En İyi Müzik Uygulamaları
  5. En İyi Müzik Dinleme Web Servisleri

YORUMLAR