En İyi Müzik Uygulamaları

iOS, Android, PC platformları ve web tarayıcıları üzerinde kullanabileceğiniz en iyi müzik uygulamalarını yazımızda derledik.

En İyi Müzik Dinleme Web Servisleri

1- Fizy

Çevrimiçi müzik dinlemek isteyen kullanıcıların ilk adresi olan Fizy, kesintisiz bir müzik keyfi sunuyor. Sade tasarımı ve hızlı çalışan altyapısı ile öne çıkan Fizy sayesinde dilediğimiz parçayı anında bulabiliyor ve yüksek kalitede dinleyebiliyoruz.

Çevrimiçi hizmet veren onlarca farklı servis olsa da Fizy son derece hızlı olan sayfa yüklenme performansı ile kullanıcılara konfrolu bir müzik deneyimi vaat ediyor.

2- SoundCloud

Gelişmiş sosyal medya entegrasyonu ile dikkat çeken SoundCloud çevrimiçi müzik dinleme deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor. SoundCloud'un en dikkat çeken ve rakiplerinden bir adım öne çıkmasını sağlayan yanı içeriğinin tamamen kullanıcılar tarafından oluşturuluyor olması.

SoundCloud'ta müzik plylaşabilmek için profil oluşturmak yetiyor. Bu aşamadan sonra hem kendi oluşturduğunuz projeleri paylaşabilir hem de diğer kullanıcılar tarafından yüklenen parçaları dinleyebilirsiniz. Çalışmalarınızı geniş kitlelere yaymak için plak şirketlerine ve profesyonel stüdyolara ihtiyacınız yok, sadece SoundCloud ile sesinizi herkese duyurabilirsiniz.

3- GrooveShark

Bir başka popüler çevrimiçi müzik dinleme servisi olan GrooveShark son dönemlerin en popüler müzik dinleme servisleri arasında yer alıyor.

Servis üzerinden istediğimiz parçaları aratıp dinleyebileceğimiz gibi farklı radyo kanallarını da dinleyebiliyoruz. Türkçe dil desteği sunan GrooveShark'ta kendi çalma listelerimizi oluşturup bu listeleri bir akış halinde dinleyebiliyoruz. GrooveShark her ne kadar ücretsiz olarak sunuluyor olsa da bazı özellikleri için ek ücret ödemek gerekiyor.

4- Torch Music

Medya dosyalarıyla sık sık işlem yapan kullanıcıların favori internet tarayıcıları arasında yer alan Torch Browser'ın geliştiricilerinin imzasını taşıyan Torch Music, tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek bir müzik dinleme servisi olarak öne çıkıyor.

Servis üzerinde Facebook hesabımızla oturum açarsak arkadaşlarımızın ne dinlediğini görebilir ve kendi çalma listelerimizi onlarla paylaşabiliriz. Aynı şekilde arkadaşlarımızın oluşturdukları listelere de göz atabiliriz. Bu sayede hem yeni parçalar keşfedebilir hem de arkadaşlarımızla etkileşime girebiliriz.

5- Last.fm

Last.fm müzik dinleme servisleri arasında en yenisi olmasa da kesinlikle en popülerleri arasında yer alıyor. Tarayıcımız üzerinden dilediğimiz radyo kanalını dinleme şansı sunan Last.fm'de istediğimiz sanatçıyı ve müzik tarzını belirleme şansına sahibiz.

Web servisine bağlandığımızda karşımıza son derece şık ve işlevsel bir arayüz çıkıyor. Bu arayüz herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir bir tasarıma sahip. Bulunduğumuz konuma göre müzik etkinliklerini de ayağımıza getiren servis, müzik tutkunlarının mutlaka denemesi gereken yapımlar arasında yer alıyor.

6- Aviary's Music Creator

Kendi müziğimizi kaydetmek için kullanabileceğimiz Aviary's Music Creator ücretsiz olarak sunuluyor. Web servisi olduğu için yükleme prosedürüne sahip olmayan programı direkt olarak çalıştırabiliyor ve anında kayıt işlemlerine başlayabiliyoruz.

Kullanıcı dostu arayüzüyle öne çıkan serviste istersek kendi sesimizi kaydedebilir istersek de ses kütüphanesinde yer alan örnek seslerden kullanabiliriz. Servisin kütüphanesi gerçekten çok kapsamlı ve geniş yelpazede seçenekler sunuyor. 50'den fazla enstrümanın yer aldığı bu kütüphane birçok kullanıcının beklentilerini fazlasıyla karşılacaktır.

7- Online Ses Birleştirici

Adından da anlaşılabileceği gibi Online Ses Birleştirici kullanıcılara herhangi bir program indirmeden ses birliştirme işlemleri yapmaları konusunda yardım ediyor. Bu servis sayesinde farklı ses dosyalarını birbirine ekleyebiliyoruz.

Online Ses Birleştirici'de ses birleştirmek için üç farklı adım üzerinden ilerlememiz gerekiyor. İlk adımda sesleri ekliyor, ikinci adımda bu dosyaları düzenleyebiliyor, üçüncü adımda ise bu ses dosyalarınızı bilgisayarımıza kaydediyoruz.

8- Online Ses Birleştirici

Adından da anlaşılabileceği gibi Online Ses Birleştirici kullanıcılara herhangi bir program indirmeden ses birliştirme işlemleri yapmaları konusunda yardım ediyor. Bu servis sayesinde farklı ses dosyalarını birbirine ekleyebiliyoruz.

Online Ses Birleştirici'de ses birleştirmek için üç farklı adım üzerinden ilerlememiz gerekiyor. İlk adımda sesleri ekliyor, ikinci adımda bu dosyaları düzenleyebiliyor, üçüncü adımda ise bu ses dosyalarınızı bilgisayarımıza kaydediyoruz.

9- Online Ses Kesici

Ses kesme işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamamıza imkan sağlayan Online Ses Kesici'yi tamamen ücretsiz olarak kullanma şansına sahibiz.

MP3 kesme ve şarkı kesme gibi farklı amaçlarla kullanabileceğimiz bu servis sayesinde ses dosyalarında yer alan istenmeyen bölümleri kolayca kırpabiliyoruz. Herhangi bir karmaşık prosedüre sahip olmayan bu servis her seviyeden kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

10-22tracks

Yeniliklere açıksanız ve popüler şarkılar yerine yenilerini keşfetmek istiyorsanız 22tracks'ı denemenizi öneriyorum. 22 parçadan oluşan çalma listeleri sunan web servisindeki içeriklerin hepsi Amsterdam ve Brüksel müzik piyasasının ünlü isimleri tarafından derleniyor.

Facebook, Twitter ve Google hesabımızla giriş yapıp kullanabileceğimiz bu serviste yer alan ve hoşumuza giden parçaları arkadaşlarımızla paylaşabiliyoruz.

{program=22464 }

  1. En İyi Müzik Uygulamaları
  2. Android için En İyi Müzik Uygulamaları
  3. iOS için En İyi Müzik Uygulamaları
  4. Windows için En İyi Müzik Uygulamaları
  5. En İyi Müzik Dinleme Web Servisleri

YORUMLAR