En İyi Video Dönüştürücüler

En İyi Video Dönüştürücüler sayesinde AVI, MOV, MPEG, FLV, MKV, MP4 ve daha birçok farklı formatı birbiri arasında dönüştürmek hakkında bilgiler

Quick Media Converter HD

Quick Media Converter HD

Quick Media Converter HD kullanıcılara kolay kullanımlı bir program izlenimi vermek için sınırlı sayıda dönüştürme seçeneği ve parlak ikonları olan bir arayüze sahip olsa da işin aslı çok daha farklıdır. Çünkü kolay kullanımlılığı yansıtmak için yapılan tüm bunlar programın aslında daha da karışık bir hal almasına neden olmuş gibi görünüyor.

Her ne kadar sürükle bırak yöntemini kullanarak dosyaları programın içerisine aktarabileceğimiz belirtilmiş olsa da yaptığım testler sırasında sürükle bırak yöntemini kullanarak program içerisine herhangi bir şekilde video ekleyemedim. Arayüz üzerinde yer alan renkli ve parlak butonlar ise gerçekten çok kafa karıştırıcı.

HD Moduna geçerek bazı ortak HD çözünürlükleri seçme şansına sahip olabiliyorsunuz, bu bakımdan kolay moda göre daha kullanışlı.

Gerçi bu moda geçtiğiniz zamanda karşınıza farklı sorunlar çıkmaya devam ediyor. Video'dan GIF'e dönüştürme gibi bir özellike bizlere sunulmuş olsa da H264 codec'lerini kullanarak böyle bir işlem gerçekleştirme şansımız pek bulunmuyor.

Arayüz üzerinde bir diğer büyük hayal kırıklığıda programın dahili video oynatıcısı üzerinde videoyu ileri veya geriye sarabileceğimiz bir ilerleme çubuğunun olmaması olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Quick Media Converter HD, dosyalarınızı dönüştürmek için FFmpeg kullanır ve bu yüzden dönüştürme performansının yeterli olduğunu söyleyebilirim. Gerçi bu noktada küçük dosyaları dönüştürürken gösterdiği başarıyı, daha büyük boyutlu dosyalar için aynı şekilde gösteremiyor olması da büyük bir eksi.

Sonuç olarak Quick Media Converter HD kullanmanızı pek tavsiye edeceğim bir yazılım değil.

 1. En İyi Video Dönüştürücüler
 2. Any Video Converter Free
 3. Free Studio
 4. Format Factory
 5. Freemake Video Converter
 6. Handbrake
 7. Miro Video Converter
 8. Quick Media Converter HD
 9. Xmedia Recode
 10. Total Video Converter
 11. Hamster Free Video Converter

YORUMLAR