En İyi Video Düzenleme Programları

Bu yazıda en iyi video düzenleme programları listesi hazırladık. İşte profesyonel görünüme sahip videolar oluşturabilmenizi sağlayan programların listesi!

En iyi video düzenleme programları neler sorusunun yanıtını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıda videolar üzerinde düzenleme yapabilme imkânı sunan başarılı programları sıraladık. Bu programlar sayesinde bilgisayarınızdaki videoları daha etkileyici hale getirebilirsiniz.

Video düzenlemek oldukça keyiflidir ve bir o kadarda zorlu bir yoldur. Bu yolda size en iyi arkadaşlık eden şey, eliniz ayağınız olacak ve sizin beklentilerinize cevap verecek özellikleri barındıran profesyonel bir video düzenleme yazılımıdır.

En İyi Video Yükleme Siteleri
İNTERNET

En İyi Video Yükleme Siteleri

Günümüzde çok sayıda video paylaşım siteleri / platformları yer alıyor. Peki, en iyi video yükleme siteleri neler? Bu yazıda video yükleyebileceğiniz ve diğer kullanıcıların videolarını izleyebileceğiniz hizmetleri bir arada topladık.

Videolarınızda profesyonel dokunuşlar yaratmak istiyorsanız eğer öncelikle yüksek bir görsel zeka, yetenek, yaratıcılık, sabır ve tabii ki profesyonel video düzenleme programına sahip olmanız gerekir.

Video dosyalarınızla yapacağınız düzenlemelerde görsel açıdan profesyonel sonuçlar ortaya çıkarmak için aşağıda sıraladığımız programlar işinize yarayacaktır. Ücretli olarak karşınıza çıkacak bu programların deneme sürümlerini indirerek kullanmaya başlayabilir, her biri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

En iyi Video Düzenleme Programları Listesi

  • Adobe Premiere Pro
  • Edius Pro
  • Final Cut Pro X
  • Pinnacle Studio 16 Ultimate
  • Corel VideoStudio Pro X6
  • DaVinci Resolve
  • VSDC Free Video Editor
  • VideoPad Video Editor
  • Shotcut
  • Wondershare Filmora

Yukarıda videolar üzerinde düzenleme yapabilmenize olanak tanıyan başarılı programlar yer alıyor. Listede yer alan programların detaylarına ve indirme bağlantılarına aşağıdan bakabilirsiniz.

1. Adobe Premiere Pro

Adobe programları nerede olursa olsun diğerlerinden ayrılmayı başarıyor. Video düzenleme sektörünün lideri Adobe Premiere Pro, hızlı video düzenleme imkanı, Adobe After Effects gibi diğer Adobe programlarıyla tek tıkla senkronizasyon, kullanıcı dostu arayüz, kapalı alt yazı özellikleri ve gelişmiş multicam düzenleme gibi daha birçok hizmeti kullanıcılarına sunuyor. Adobe programlarını çok sık kullanıyorsanız sadece senkronizasyon özelliği bile onu seçmeniz için büyük bir neden olacaktır.

2. Edius Pro

Edius Pro, kurgu sektörünün bir türlü tahtından indiremediği bir program. Profesyonel ve yarı-profesyonel olarak video düzenlemek için kullanılan Edius, onu kullanabilenlere bir meslek kazandırıyor, Edius kursları açılıyor ve sektöre yeni personeller yetiştiriliyor. Televizyon sektöründe de yaygın olarak kullanılıyor..

İnternette Edius eğitim videolarına rahatlıkla ulaşmanız da mümkün. Peki onu diğer programlardan ayıran özellikler neler mi? Hiç şüphesiz  sisteminizi fazla zorlamadan rahatlıkla video düzenleme imkanı.

Canopus tarafından yapılan program kolay kullanım, HD, HDV, SD video düzenlemeleri, 3D desteği, gerçek zamanlı efektler kullanma, multiformat dosya desteği, sade arayüz, hızlı render süresi ile kullanıcılara güzel bir video düzenleme deneyimi yaşatıyor.

3. Final Cut Pro X

Mac işletim sistemlerinde görsel düzenleme programları sıklıkla kullanılır. Final Cut Pro'da bu kanıyı biraz daha doğruluyor. Hollywood filmlerinde de Final Cut Pro'nun etkisini görebiliyoruz. The Curious Case of Benjamin Button filminin yapım aşamasında Final Cut Pro kullanıldığını biliyor muydunuz?

Mac işletim sisteminin avantajları altında Final Cut Pro mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Hızlı video düzenleme, sade arayüz, kolay kullanım, gerçek zamanlı efektler kullanabilmeye imkan sağlıyor.

4. Pinnacle Studio 16 Ultimate

Pinnacle System tarafından hazırlanan Pinnacle Studio, video dosyaları üzerinde kapsamlı  düzenlemeler yapabileceğiniz hareketli görüntü düzenleme yazılımıdır. Program içerisinde gelen yüzlerce geçiş, filtre ve düzenleme seçenekleriyle kolay bir deneyim sunuyor.

Son derece geniş bir format desteği sunan ve sade bir arayüze sahip olan Pinnacle Studio ile klip ve filmleri düzenleyebilir, profesyonel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Pinnacle Studio birçok pahalı yazılıma nazaran fiyatı düşük ve genellikle ev kullanıcılarına hitap ediyor.

5. Corel VideoStudio Pro X6

Corel Video Studio Pro X6 kullanması kolay ve bunu programın işlevselliğini kaybettirmeden gerçekleştiriyor. Film efektleri için hareket algılayıcı, işinizi oldukça kolaylaştıracak stop motion kontrolleri, geliştirilmiş ekran yakalama ve ses algılayıcılı alt yazı aracı gibi özellikleri barındırıyor.

Bu özellikler amatör olup parasını riske atmak istemeyen kullanıcıların gönül rahatlığıyla bu uygulamayı satın almalarını sağlıyor. Uygulama 4K Ultra HD videoları ve HTML5 interaktif web filmleri yaratabilmek gibi özellikleri destekliyor.

6. DaVinci Resolve

Modern arayüzü ve zengin özellikleri ile dikkatleri üzerinde toplamayı başaran DaVinci Resolve'da görsel efekt, hareketli grafikler, kurgu, renk düzeltme dahil olmak üzere pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Etkileyici videolar oluşturabilmenize imkân tanıyan programın kullanımı da oldukça basit.

7. VSDC Free Video Editor

Kolay kullanıma sahip olan VSDC Free Video Editor, bilgisayarınızda yer alan videoları düzenleyebilmenize olanak tanır. Chroma Key dahil olmak üzere birçok özelliğin yer aldığı program, çok sayıda video ve ses formatını destekliyor. Başarılı arayüze sahip olan programda katman desteği de mevcut.

8. VideoPad Video Editor

Başarılı bir arayüze sahip olan VideoPad Video Editor üzerinden video düzenleme işlemini çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sunduğu kolay kullanım sayesinde düzenleme işlemini oldukça basit hale getiren programda 50'den fazla geçiş ve efekt yer alıyor.

9. Shotcut

Shotcut, kullanıcıların videolar üzerinde düzenleme yapabilmesine olanak tanıyan açık kaynak kodlu bir programdır. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz prograın kullanımı da oldukça basit. Kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken Shotcut'ta çeşitli efektler yer alıyor. Çeşitli video ve ses formatlarını destekleyen programda 4K çözünürlük desteği de bulunuyor.

10. Wondershare Filmora

Çok kolay bir şekilde video düzenleyebilmenizi sağlayan Wondershare Filmora çeşitli özelliklere sahip. Hareket takibi, yeşil ekran, ekran kaydedicisi dahil olmak üzere birçok özelliğin yer aldığı programda FLV, MP4, MOV gibi popüler dosya formatlarını destekliyor.

YORUMLAR