Facebook, "Başlıca Haber" ve "Haber Bandı" Özelliklerini Sundu

Facebook, "Başlıca Haber" ve "Haber Bandı" Özelliklerini Sundu

Facebook, "Başlıca Haber" ve "Haber Bandı" Özelliklerini Sundu

Bugün gerçekleştirilecek olan f8 Geliştiriciler Konferansı’na (f8 Developer Conference) kısa bir süre kala Facebook, “Başlıca Haber ( Top Story)” ve “Haber Bandı (Ticker)” özelliklerini tanıtarak kullanıma sundu.

Facebook’un yeni profil tasarımını, müzik ve media servislerini tanıtması beklenen f8 Konferansı öncesi önemli yenilikleri de sunmaktan geri durmayan Facebook, bu popüler sosyal ağa seyrek giren kullanıcı dikkate aldığını belirterek “Başlıca Haber” özelliğini kullanılabilir kıldı. Siteyi İngilizce kullananların daha önce erişimine açılan ve Türkçe kullananlara da parça parça açılan bu yeni özellik sayesinde artık önemli haberler gözden kaçmayacak. Kullanıcılar tarafından “Başlıca Haber” olarak işaretlenebilecek paylaşımlar, Facebook tarafından önemli haber olarak algılanacak ve diğer kişilerin de o paylaşımları görebilmelerini sağlayacak.

Facebook tarafından ortaya konan diğer bir yeni özellik olan “Haber Bandı” uygulaması, arkadaş listesindeki kişilerin hareketlerini anında bildiren akışkan bir kolondan oluşuyor. Sayfanın sağ bölümünde yerini bulan kolon üzerinde arkadaşlar tarafından yapılan beğenme, arkadaş olma, yorum yapma v.b. eylemler listeleniyor ve kişinin de bunlara anında katılabilmesi sağlanıyor.

YORUMLAR