Facebook GameFace ile Takımınızın Renklerini Profil Fotoğrafınıza Bağlayın

Facebook GameFace ile tuttuğunuz takımı profil fotoğrafınıza iliştirin.

Facebook GameFace ile Takımınızın Renklerini Profil Fotoğrafınıza Bağlayın

Sosyal ağ denilince akla gelen ilk isimlerden Facebook, kullanıcılarına ilginç özellikler sunarak kendisini diğer sosyal ağlardan farklı kılmaya devam ediyor. Profil fotoğrafını gök kuşağı renklerine boyama, geçici profil fotoğrafı koyma, profil fotoğrafına video yerleştirme gibi daha çok profil üzerine yapılan yeniliklere bir yenisi daha eklendi: Facebook GameFace. Peki nedir bu GameFace? Profilimizde ne gibi değişiklikler yapıyor?

Dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı bulunan sosyal ağ devi Facebook’un profil fotoğrafları üzerine yaptığı yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Bu seferki yenilik Facebook GameFace adını taşıyor. Kısaca anlatmak gerekirse; Profil fotoğrafınızın alt kısmına gönül verdiğiniz takımınızın renklerini taşıyabiliyorsunuz. Bu noktada hemen “Türkiye’den hangi takımı eklemişler” sorusunu soracaksınız. Türkiye’den sadece – şu an için - Fenerbahçe Spor Kulübü bulunmakta. Futbolun yanı sıra NASCAR, NBA, tenis gibi spor dallarını da görmek mümkün ancak buradaki seçeneklerin biraz az olduğunu söyleyebiliriz. En azından çok popüler kulüpler koyulabilirdi. Daha fazla uzatmadan profil fotoğrafınıza takımınızın renklerini nasıl bağlayacağınıza geçeyim:

Fenerbahçeliler! Kulübünüzün Renklerini Profilinize Taşıyın:

  • Facebook GameFace adresine girdiğinizde mevcut Facebook profil fotoğrafınız ile takımlar listesine karşınıza çıkıyor.

  • Açılır kutucuktan tuttuğunuz takımı seçip üzerine tıkladıktan sonra kulübün amblemi ve renkleri fotoğrafınıza yerleştiriliyor. Dilerseniz profil fotoğrafınızda kaydırma, yakınlaştırma yaparak ince ayar çekebiliyorsunuz.

  • Her şeyin mükemmel olduğunu gördüğünüzde “Profil Resmi Olarak Kullan” butonuna tıklayarak değişikliği uyguluyorsunuz.
  • Bu profil fotoğrafınızı belli süreliğine ayarlama veya hiç değiştirmeme şansına da sahipsiniz. Bunu da “Şundan sonra eski profil resmine dön” seçeneğiyle yapıyorsunuz.

YORUMLAR