Facebook Haber Kaynağı Hizmetini Daha Faydalı Kullanmanın Yolları

Facebook “Haber Kaynağı” sayfanız neyin, ne olduğunu anlamakta zorlanabileceğiniz bir kabusa dönüşebiliyor, ama bundan kurtulmanın yolları da var.

Facebook Haber Kaynağı Hizmetini Daha Faydalı Kullanmanın Yolları

Facebook Haber Kaynağı hizmeti hem arkadaşlarınızı hem de istediğiniz gündem kaynaklarını takip edebilmeniniz için oldukça etkili bir servis. Ancak bu servisi doğru kullanmazsanız "Haber Kaynağı" sayfanız kafanızın kolayca karışabildiği ve neyin, ne olduğunu anlamakta zorlanabileceğiniz bir kabusa dönüşebiliyor.

Bunu önleyebilmek için bu servisi istediğiniz doğrultuda kullanabilme şansız var. Bunu yapabilmek için servisin ayarlarını düzgün kullanabilmek ve biraz programlı olmak yetebiliyor. Çünkü ne kadar fazla arkadaş edinirseniz “Haber Kaynağı” sayfanızı takip edebilmek o kadar güçleşebiliyor.

Rahatsız eden arkadaşlarınızdan kurtulun

Eğer arkadaşlarınızdan bazıları ardı ardına "spam" yapar gibi video ve benzeri içerik postalıyorsa onlara fark ettirmeden bunu durdurmanız olası. Bunu yapmak için o kişiyi arkadaşlıktan çıkarmanızda gerekmiyor. Sadece birkaç ince ayar çekmeniz yeter.

Bunu yapabilmek için gönderinin hemen sağ üst tarafındaki “aşağı ok” simgesini tıklayarak karşı tarafın kalbini kırmadan gönderilerinden kurtulmanız mümkün.

Size sunulacak olan seçeneklerden her hangi birini seçerek bunu yapabilirsiniz.

Takip etmekten vazgeçin

Eğer bu şekilde tek tek uğraşmak istemiyorsanız, takip ettiğiniz arkadaşınızı yine arkadaşlık ilişkilerinizi bozmadan takip etmeyi durdurmayı da seçmeniz mümkün. Böylece arkadaş kalacak ama her gönderisini kendi Haber Kaynağınızda görmekten de kurtulacaksınız. 

Sürekli gelen yorumları kapatın

Eğer paylaşılan bir videoya ya da benzer bir içeriği fazla yorum geliyor, hatta bu sadece birkaç kişiden kaynaklanıyorsa bunlardan da kurtulabilirsiniz.

Gizle seçeneğini seçtikten sonra gelecek olan seni opsiyonları da değerlendirerek o kişinin yorumlarını artık görmezsiniz. 

Ancak bunun bir dezavantajı vardır. Yorum engellediğinizde arkadaşlıktan da çıkarmış olursunuz. 

Bu biraz sert bir tutum olabilir, bu konuda sizi uyaralım da ona göre karar verin. 

Haber kaynağını “En Yeniler” olarak ayarlayın

Haber Kaynağı servis seçeneğine tıklarsanız size iki seçenek sunduğunu göreceksiniz. “Başlıca Haberler” ve “En Yeniler”. Bu seçenekler arasından en yenileri seçerseniz “Haber Kaynağı” sayfanızda daha güncel iletileri görebilir ve böylece sayfada aşağı yukarı dolanmak zorunda kalmazsınız. 

Beğendiğiniz kaynakları en üste iliştirin

Eğlence, haber ve benzeri içerik kaynakları takip ediyorsanız bunları en üste yerleştirmeniz son derece faydalı oluyor. Böylece güncel iletileri kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. Bunun için beğendiğiniz haber sitesinin Facebook sayfasından "Beğendin"seçeneğini tıklayarak haber kaynağındaki gönderiler seçeneğini düzenlemeniz mümkün. Bunu aşağıdaki gibi iki adımda gerçekleştirebilirsiniz.  

Bu seçenekten sonra karşınıza çıkacak olan opsiyonları istrediğiniz şekilde değerlendirebilmeniz mümkün

Facebook Gazeteciler İçin Yeni Haber Kaynağı Servisi Signal Eklentisini Duyurdu

Facebook Haber Kaynağında Yakın Takip Dönemi Başlıyor

Facebook Haber Kaynağına 360 Derece Video Özelliği Geliyor

YORUMLAR