Facebook Hayran Sayfaları Yeni Tasarıma Geçiyor

Eğer Facebook üzerinde kendinize ait bir hayran sayfanız varsa veya yöneticisi olduğunuz bir sayfa bulunuyorsa sizleri bugün bir sürpriz bekliyor. Bu sabahtan itibaren Facebook sayfaları üzerinde yeni oyuncaklar bizleri bekliyor. Facebook sayfaları artık

Facebook Hayran Sayfaları Yeni Tasarıma Geçiyor

Eğer Facebook üzerinde kendinize ait bir hayran sayfanız varsa veya yöneticisi olduğunuz bir sayfa bulunuyorsa sizleri bugün bir sürpriz bekliyor. Bu sabahtan itibaren Facebook sayfaları üzerinde yeni oyuncaklar bizleri bekliyor. Facebook sayfaları artık Zaman Tüneli'ne geçiyor ve bence bu sayfa sahipleri için gerçekten güzel ve beklenilen bir haber. Çünkü yeni sayfa tasarımıyla birlikte yeni gelen görünüm ve yönetici sayfası gerçekten çok kullanışlı ve güzel özellikler içeriyor.

Yeni Sayfalar Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

  • Bugünden itibaren tüm Facebook hayran sayfaları yeni görünüme geçmeye başlayacak ve önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanmış olacak.
  • Markaların sayfalarını temizleyip Zaman Tüneli'ne geçirmek için 30 günleri var.
  • Yeni hayran sayfalarının görünümü kişisel hayran sayfalarındaki Zaman Tüneli düzeniyle aynı şekilde görünecektir.
  • Yeni sayfalarda arkadaşlarınızın aktivitelerine biraz daha öncelik verilmektedir. Eğer sayfanız hakkında konuşuluyorsa bundan bir çok kişinin haberi olacaktır.
  • Yönetici sayfası baştan aşağı yenilenmiş ve daha önceki karmaşaya bir son verilmiş. Takip etmek istediğiniz herşeyi kolayca takip edebilirsiniz.

Yeni Yönetici Paneli Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

  • Kullanıcılar artık sayfalara özel mesaj gönderebilecekler ve sayfa yöneticileri bu mesajlara cevap verebilecek.
  • Son bildirimler, beğeniler ve mesajlar tek bir görünüm altında gösterilecek.
  • Paylaştığınız herşeye ve kullanıcıların paylaştıklarınız hakkında söylediklerine kolayca ulaşabileceksiniz.

Bu noktada dikkatimi çeken bir şey var ve yeri gelmişken bundan da bahsetmek istiyorum.

Facebook üzerinde hayran sayfasına sahip olan büyük markalar uzun zamandır böyle bir değişimin olmasını istiyorlardı ama gelin görün ki, Facebook öncelik olarak kullanıcı sayfalarını Timeline'a geçirdi ve bundan ancak iki ay sonra markalar için önemli olan hayran sayfalarını Timeline görünümüne geçirmeyi uygun gördü. Bu da demek oluyor ki kullanıcılar hala Facebook için ilk sırada, markalar ve istekleri ikinci sırada kalmaya devam ediyor.

YORUMLAR