Facebook Kullanıcılarına Antivirüs Programlarını Ücretsiz İndirtecek

Facebook, 25 Nisan 2012 Çarşamba günü itibarı ile kullanıcıların antivirüs programlarının 6 aylık deneme sürümlerini indirmelerine olanak sağlamak amacıyla birçok lider antivirüs firmasıyla işbirliği başlattı ve bu programları Facebook güvenlik bölümü alt

Facebook Kullanıcılarına Antivirüs Programlarını Ücretsiz İndirtecek

Facebook, 25 Nisan 2012 Çarşamba günü itibarı ile kullanıcıların antivirüs programlarının 6 aylık deneme sürümlerini indirmelerine olanak sağlamak amacıyla birçok lider antivirüs firmasıyla işbirliği başlattı ve bu programları Facebook güvenlik bölümü altındaki The AV Marketplace (Antivirüs Marketi) altından kullanıcılarıyla paylaşmaya başladı.

Şu an için antivirüs pazarında McAfee, Norton, Microsoft, Sophos ve Trend Micro ürünleri yer almakta ve gün geçtikçe daha birçok antivirüs firmasına ait ürünlerin de bu sayfa altından paylaşılacağını söylemek sanırım yanlış bir gözlem olmaz.

Konuyla ilgili Facebook blogunda yayınladığı yazıda "Biz antivirüs yazılımlarıyla kullanıcılarımızı silahlandırarak onlara yarcımcı olmayı planlıyoruz, böylelikle internet üzerinde nerede olurlarsa olsunlar güven içerisinde olacaklarına inanıyoruz." açıklamasına yer verildi.

Buna göre Facebook, 901 milyon kullanıcısına, McAfee Internet Security, Norton Antivirüs, Microsoft Security Essentials, Sophos Mac Home Edition ve Trend Micro Security antivirüs programlarına ait ücretsiz kopyaları indirtecek.

Aynı zamanda güvenlik şirketleri "Sosyal Ağlar Üzerinde Güvende Kalma" konusunda Facebook Güvenlik Blogu üzerinden kullanıcılara bilgiler vererek destekte bulunacak.

Ücretsiz indirmeye ek olarak, Facebook aynı zamanda McAfee, Norton, Microsoft, Sophos ve Trend Micro firmalarına ait zararlı URL veritabanlarını kendisine ait URL Blacklist System ile birleştirerek geliştirmiş olacak.

Böylece Facebook üzerinde dışarıya çıkışı olan bir bağlantıya tıkladığınızda, Facebook'un mevcut korumaları yetersiz kalacak olursa dünyanın önde gelen şirketleri tarafından bilgisayarınızın güvenliğini sağlamış olacaksınız.

YORUMLAR