Firefox 16 ile Tarayıcının Geleceği Şekil Almaya Başlıyor

Mozilla, yakın zamanda ünlü Firefox tarayıcısının 16. versiyonunu çıkardı. Bu en yeni tarayıcı versiyonuna eklenen özelliklerin ve yapılan değişikliklerin büyük kısmı, çoğu kullanıcı tarafından gözle görülür bulunmayan, güvenlik düzeltmeleri oldu. Bununla

Firefox: Yeni Şık Bir Sosyal Tarayıcı mı?

Çoğu insanın tarayıcısının zamanının Facebook ve Twitter gibi en ünlü sosyal ağlar arasında bölündüğü sır değil. Esasen, bu siteler, bazı kullanıcıların zamanlarının büyük bir kısmını (iş dışında olduğu umuluyor) online olarak geçirdiği yerler.

Mozilla’nın da bunun farkında olduğu ve sosyal ağlarla birleşmek için bir geliştirme sürecinde olduğu görülüyor. Firefox’un 17. versiyonu, sosyal ağlardan bildirimlerinizi görebileceğiniz ve hatta arkadaşlarınızın iletilerini direkt olarak “beğen”ip, onlara yorum bırakabileceğiniz yeni bir yan menünün ayarlarını yapıyor. Ayrıca, Firefox yan menüsünde Facebook chat bölümünün de kullanılabilir olması bekleniyor.

Elbette bunlar, birkaç yıl önce sosyal tarayıcılar olan Rockmelt ve Flock’un önerdiği özelliklerden daha farklı değil. Aynı zamanda, Firefox’u, esasen  aynı şeyi yapacak olan eklentilerle kurmak isteyebilirsiniz. Firefox 17 size, UI ile bütünleşmiş olmasına rağmen çoğu kullanıcının takdir edeceği bir şey olan  özelliklere sahip olmanın kolaylığını  öneriyor.

Firefox’un gelmek üzere olan versiyonu, aynı zamanda kullanıcı arayüzünde yapılan bazı değişikliklerle beraber geliyor.
Sekmeler ve tarayıcıdaki diğer kenarlar şimdi, Chrome’un şu an sahip olduğuna benzer şekilde yuvarlak olacak. Ayrıca, ortak işlevler için olan birkaç butonda, arayüze çok dolu ve akıcı bir görünüm veren vurgu olacak.

  1. Firefox 16 ile Tarayıcının Geleceği Şekil Almaya Başlıyor
  2. Firefox: Yeni Şık Bir Sosyal Tarayıcı mı?
  3. Web Uygulamaları ve Sıradaki Firefox

YORUMLAR