Firefox 16 ile Tarayıcının Geleceği Şekil Almaya Başlıyor

Mozilla, yakın zamanda ünlü Firefox tarayıcısının 16. versiyonunu çıkardı. Bu en yeni tarayıcı versiyonuna eklenen özelliklerin ve yapılan değişikliklerin büyük kısmı, çoğu kullanıcı tarafından gözle görülür bulunmayan, güvenlik düzeltmeleri oldu. Bununla

Web Uygulamaları ve Sıradaki Firefox

Chrome Web mağazası, internet kullanıcıları için web uygulamalarına yeni bir hayat verdi. Mozilla da bu noktanın öneminin farkına varmış gibi görünüyor ve Firefox’un en son versiyonunda, web uygulamaları için masaüstü desteği üzerinde yoğunlaşıyor.

Firefox 16 ile, web uygulamalarını kurabiliyorsunuz fakat bunu tarayıcının kendi içinde yapmanız gerekiyor. Firefox’un gelecekteki versiyonu, bunu, tarayıcınızı açmanıza gerek kalmadan yapabileceğinizin sözünü veriyor. Bu da, sizin web uygulama deneyiminizi çok basit ve j-hızlı kurulum işlemi sayesinde, normal PC uygulamanızı çalıştırmakla benzer yapıyor.

Bu yeni geleceğe eşlik etmek için Mozilla, Mozilla Uygulama Mağazası adı verilen ve Firefox web tarayıcınızla OS gibi çalışan, kendi uygulama mağazasına sahip olmayı planlıyor.

Firefox ve Windows 8

Microsoft’un çıkacak olan Windows 8 işletim sistemi sürümü, özellikle Windows 8 modern arayüzünün kullanımını yaparken, uygulamaları kullanma yolumuzu değiştirecek. Firefox, Windows 8 için yakın zamanda çıkardığı uygulama ile bunun bir örneğini öneriyor. Firefox Metro Preview, iki arayüz moduna sahip- düzenli masaüstü versiyonu ve dokunmatik cihazlar için yapılandırılan mod.

Firefox’un 16. versiyonunda görünen özellikler çok etkileyici olmasa da, Mozilla, tarayıcısını daha sosyal yapmayı ve kullanıcı deneyimini önemseyen dokunmatik ekranı hedeflemekle gözünü geleceğe diktiğini gösteriyor.

  1. Firefox 16 ile Tarayıcının Geleceği Şekil Almaya Başlıyor
  2. Firefox: Yeni Şık Bir Sosyal Tarayıcı mı?
  3. Web Uygulamaları ve Sıradaki Firefox

YORUMLAR