Firefox Android Uygulamasının Yeni ve Güzel Özelliği: Okuma Modu

Firefox Android uygulamasının yeni sürümün yani Firefox 16 ile birlikte yepyeni bir özellik geldi. Bu özellik, Firefox Android uygulamasını kullanarak internet sitelerini dolaşmaya başladığınızda adres alanının en sağında yer alan kitap şeklindeki görsel

Firefox Android Uygulamasının Yeni ve Güzel Özelliği: Okuma Modu

Firefox Android uygulamasının yeni sürümün yani Firefox 16 ile birlikte yepyeni bir özellik geldi. Bu özellik, Firefox Android uygulamasını kullanarak internet sitelerini dolaşmaya başladığınızda adres alanının en sağında yer alan kitap şeklindeki görsel ile kullanıma açılan, özel okuma modu.

Firefox okuma modu, internet sitelerinde yer alan içerikleri sanki bir dergi ya da kitap üzerinden okuyormuş hissini veren oldukça iyi bir özellik. Bu özelliği Android akıllı telefon ve/veya tablet üzerinde kullanabilmek için tabii ki öncelikle Firefox uygulamasını indirmek gerekiyor.

Uygulamayı indirdikten sonra her zamanki gibi internet sitelerinde dolaşabilirsiniz. Eğer vardığınız sayfadaki içeriği okuma modu ile görüntülemek isterseniz adres satırının en sağında çıkacak olan kitap ikonuna tıklamanız yeterli.

Okuma modu görseline tıklandıktan sonra sayfa adeta bir derginin ya da kitabın sayfasıymış gibi görünüyor ve içeriğin daha rahat okunmasını sağlıyor.

Özellikle de internette makale ve blog yazıları okumayı ya da haberleri, köşe yazıları okumayı alışkanlık haline getirmiş ziyaretçilerimiz için okuma modunun harikulade bir özellik olduğunu düşünüyorum.

YORUMLAR