Flappy Bird Alternatifi Oyunlar

Flappy Bird'ün uygulama marketlerinden çekilmesinin ardından bu oyunlar size Flappy Bird'ü unutturacaktır.

Flappy Bird Alternatifi Oyunlar

Merhaba sevgili Tamindir takipçileri. Bildiğiniz üzere bir süre önce Android ve iOS işletim sistemlerinin uygulama marketleri olan App Store ve Google Play Store üzerinde yer alan bir oyun olan Flappy Bird dikkatleri üzerine toplamış, kısa süre içerisinde bir salgın gibi yayılarak milyonlarca oyun severe ulaşmıştı. Oyuna bakıldığında Flappy Bird oldukça basit bir bir mantığa dayanan bir oyun. Oyunu oynamak için tek yapmamız gereken ekrana dokunmak. Fakat nasıl oluyor da bu denli basit bir oyun bu kadar yoğun ilgi toplayabiliyor? Bu sorunun cevabı ise oyunun çok basit bir mantığa sahip olmasına rağmen inanılmaz zor olması. Oyunda bir kuşun önündeki boruların arasından geçmesi için kanat çırpmasını sağlamalıyız. Bu iş o kadar kolay değil; çünkü havada kanat çırparak havada asılı kalırken yüksekliğimizi dikkatlice ayarlamalıyız.

Flappy Bird saçmalık derecesine varan ve saç baş yoldurtan zorluk derecesine rağmen oyunculara hırs yaptırmakta ve kendini bu sayede oynatmakta. Fakat oyunun geliştiricisi Dong Nyugen bu hırs yaptıran yapı nedeniyle oyunu uygulama marketlerinden çekmek zorunda kaldı; çünkü Dong Nyugen ölüm tehditleri aldığını ve oyunun hayatını mahvettiğini iddia ediyor. Bundan sonra oyunu uygulama marketlerinden indiremeyecek olsanız da Android versiyonunu sitemiz üzerinden indirebilirsiniz. Flappy Bird apk kurulum dosyasını bu bağlantıdan indirmeniz mümkün:

Eğer oyunu tarayıcınız üzerinden oynamak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. ,

Bu yazımızda size Flappy Bird'ün yokluğunu hissettirmeyecek; ve hatta Flappy Bird'den bile daha eğlenceli olan oyunların yanında Flappy Bird ile aynı yapıya sahip olan oyunları listeledik. Listemizdeki oyunlar şunlar:

Super Ball Juggling:

Shuriken Block:

Squishy Bird:

Flappy Wings:

Clumsy Bird:

YORUMLAR