Formda Kalmanızı Sağlayacak En İyi 7 Dakikalık Egzersiz Uygulamaları

Akıllı telefonlar için formda kalmanızı sağlayacak 7 dakikalık egzersiz uygulamaları bulunuyor. Bu yazıda, günde sadece 7 dakikada formda kalmak için en iyi uygulamaları derledik.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlıksız insan sayısında bir artış oldu. Özellikle bilgisayarda çok uzun süre geçiren insanların sağlığı olumsuz yönde etkileniyor. Akıllı telefonlar için formda kalmanızı sağlayacak 7 dakikalık egzersiz uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamalar sayesinde günde sadece 7 dakika ayırarak formda kalabilirsiniz. Bu yazıda, günde sadece 7 dakikada formda kalmak için en iyi uygulamaları derledik.

1. J&J Official 7 Minute Workout

Johnson & Johnson İnsan Performansı Enstitüsünde Egzersiz Fizyolojisi Direktörü Chris Jordan tarafından tasarlanan J&J Official 7 Minute Workout, en popüler 7 dakikalık egzersiz uygulamalarından bir tanesidir. Oldukça başarılı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan J&J Official 7 Minute Workout’ta egzersizleri takip etmek kolaydır.

J&J Official 7 Minute Workout uygulamasını açtıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “7 Minute Workout” butonuna dokunarak hemen 7 dakikalık egzersize başlayabilirsiniz. J&J Official 7 Minute Workout’ta yer alan egzersizler hem sesli hem de görüntülü olarak anlatılır. J&J Official 7 Minute Workout ile günde sadece 7 dakikanızı ayırarak formda kalabilirsiniz.

2. Seven – 7 Minute Workout

Seven – 7 Minute Workout, 7 dakikalık egzersizler içeren bir spor uygulamasıdır. Çalışma şekli biraz farklı olan Seven – 7 Minute Workout uygulamasını açtığınızda bir hedef seçmeniz gerekecektir. Seven – 7 Minute Workout’ta formda kalmayı, güçlenmeyi veya kilo vermeyi seçebilirsiniz. Bu işlemin ardından uygulama, size haftanın hangi günleri ve saatlerinde antrenman yapmayı planladığınızı soracaktır. 

Seven – 7 Minute Workout, bu soruların cevaplanmasının ardından hedefinizi kolayca gerçekleştirmenize yardımcı olacak yaklaşık 7 dakika süren egzersizlerin bir listesini oluşturur. Seven – 7 Minute Workout’ta egzersizler animasyon ve ses ile anlatılıyor. Seven – 7 Minute Workout, aynı zamanda ücretli bir sürüme de sahip ancak çoğu ücretsiz sürüm de pek çok özelliğe sahiptir. Seven – 7 Minute Workout, Android ve iOS uygulama mağazalarında bulunuyor.

3.  7 Minute Workout App

7 Minute Workout App, Android platformunda yer alan bir spor uygulamasıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere 7 Minute Workout App, 7 dakikalık egzersizler ile kullanıcıların formda kalmasını sağlar. 7 Minute Workout App’te çok sayıda egzersiz bulunuyor.

Herhangi bir üyelik istemeyen 7 Minute Workout App¸ gelişmiş menüye sahiptir. Kullanımı oldukça kolay olan 7 Minute Workout App’te yapmanız gereken sadece bir hedef belirlemek. Ek olarak, antrenmanınızda yer alan her egzersizin ne kadar süreceğini ayarlayabilirsiniz.

YORUMLAR