Fotoğraflardan Prisma Logosu Nasıl Kaldırılır?

Fotoğraflardan Prisma Logosu Nasıl Kaldırılır?

Fotoğrafları yeniden işleyerek sanatsal çalışmalara dönüştüren sihirli mobil uygulama Prisma, çıktığı günden bu yana sosyal ağ platformlarında farklı fotoğraflar paylaşmayı seven sevmeyen herkes tarafından kullanılıyor ve kullanım oranı gittikçe artıyor. Prisma ile elde edilen enfes fotoğrafların köşesine iliştirilen Prisma logosunu (filigran, watermark) kaldırma yöntemi ise bu yazımızda.

İlk olarak iPhone kullanıcılarının beğenisine sunulan, geçtiğimiz gün de Android platformundaki yerini alan fotoğraf düzenleme daha doğrusu efekt uygulaması Prisma da benzerleri gibi fotoğrafınızın sağ alt köşesine kendi logosunu bırakıyor. Bundan rahatsızlık duyuyorsanız tek dokunuşla logoyu kaldırmanız mümkün. İzlemeniz gereken adımlar şöyle:

  • Prisma uygulamasını açtığınızda sağ köşede dişli simgesine dokunarak Ayarlar menüsüne erişiyorsunuz.

  • Burada iPhone kullanıcısı iseniz Enable Watermarks, Android kullanıcısı iseniz Add Watermark seçeneğini kapatıyorsunuz. (Varsayılan olarak açık)

  • Watermark (Filigran) seçeneğini kapattığınızda artık fotoğraflarınızı yükleme aşamasında Prisma logosunu görmeyeceksiniz.

  • Artık fotoğraflarınızın köşesinde uygulamanın filigranını görmeyeceksiniz. Filigran kaldırma işlemi bu kadar basit.

Videolu olarak ta nasıl yapıldığını anlattık:

YORUMLAR