Foursquare'de Rota Nasıl Oluşturulur?

Mekan keşif uygulaması Foursquare'nin rota özelliği nasıl kullanılır? Sizin için derledik.

Foursquare'de Rota Nasıl Oluşturulur?

Popüler mekan keşif uygulaması Foursquare, son güncelleme ile rota oluşturma özelliğini kazandı. Peki, Foursquare'in rota oluşturma uygulaması nasıl çalışıyor.

Konum bildirme uygulaması olarak hayatımıza giren popüler yazılım, Swarm ve Foursquare olarak ikiye ayrılarak yoluna devam etmiş ve mekan keşif uygulaması haline dönmüştü. Ayrılığın ardından eskisi kadar popüler olmayan Foursquare, sessiz sedasız güncelemelerine devam etti. Anlaşılan o ki, Foursquare tekrar popüler olmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde uygulama üzerinden restoranlara sipariş verileceği duyurulan Foursquare; bu sefer de bambaşka bir yenilikle ile karşımıza çıktı.

Foursquare Rota Özelliği Nasıl Kulllanılır?

Buna göre artık Foursquare üzerinde gideceğiniz yerleri işaretleyerek kendi rotanızı oluşturabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yerleri işaretleyerek seçili alanlardaki mekanları da sıralayabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça kolay olan bu yeni özellik, Foursquare'in son sürümünde yer alıyor. Eğer bu tam bana göre diyorsanız önce Foursquare'i güncelleyip aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterli olacaktır.

İlk olarak Foursquare'in arama butonuna dokunun ve sağ üstte yer alan harita sekmesini seçerek haritanın açılmasını sağlayın.

Harita açıldıktan sonra ekranın yine sağ üstünde yer alan "Draw" ya da "Çiz" butonuna dokunun.

"Çiz" butonuna dokunduktan sonra gideceğiniz alanı şekildeki gibi halka içerisine alıp, rotanızı belirleyebilirsiniz.

Foursquare Rota Özelliği Nerede Kullanılır?

Foursquare'nin bu yeni özelliği ile artık mekan ararken işiniz daha kolay olacak. Gideceğiniz rotayı Foursquare'ye söylemeniz ve ardından çıkan sonuçları görüntülemeniz yeter. Ayrıca bir mekana ilk defa gidecekseniz daha önce o mekan hakkında yapılmış yorumları da görüntüleyebiliyorsunuz. Hepsi bu kadar da değil, ekrana çıkan sonuçlar arasında mesafe, fiyat gibi filtrelemeler de yapma şansınız da var.

Foursquare Üzerinden Yemek Siparişi Yapılacak

YORUMLAR