Gamepad İle Bilgisayarda Oyun Oynamak

Bilgisayar oyunlarını oynarken siz de klasik klavye-fare ikilisinden sıkılmadınız mı? Eğer cevabınızdan emin değilseniz bu yazımda sizi ikna edebilecek bilgiler paylaşıyor olacağım; gamepad ve klavye-fare ikilisini birbirleriyle karşılaştırarak ikisinin d

Biyolojik Faktörler

Uzun Süreli Kullanım ve Sağlık

Eğer uzun saatler boyunca oyun oynuyorsanız belli bir süre sonra sırt, omuz ve bel ağrılarından şikayetçi olabilirsiniz. Klavye ve fare kullanmak için masa üzerine eğilerek uzun müddetler kambur kalmanız bu ağrıların sebebi.

Gamepad kullanırken bu tip eğilme zorunluluğunuzun olmaması sağlığınız açısından daha yararlı olmakta. Gamepadinizi kendinize çekebilir ve arkanıza yaslanarak rahatça oyununuzu oynayabilirsiniz.

Gamepad 2 - Klavye-Fare 0

Oyun Deneyimi ve Gerçekçilik

Klavye-fare, işte bildiğiniz klavye-fare; standart heyecansız.

Gamepad ise titreşim motoru sayesinde daha eğlenceli ve gerçekçi bir oyun deneyimi sunuyor size. Araba yarışı oynarken yoldan çıkan arabanızın direksiyon titreşimlerini, futbol oyununda rakip takım oyuncusuyla çarpışan oyuncunuzun sarsılmasını ve ya Far Cry 3'teki bu sahne gibi ölmekte olan kardeşinizin nabzını hissetmek gerçekten oyun atmosferine büyük katkıda bulunuyor:

Gamepad 3 - Klavye-Fare 0

  1. Gamepad İle Bilgisayarda Oyun Oynamak
  2. Biyolojik Faktörler
  3. Oyun Oynanan Ortam
  4. Gamepad Tercihi
  5. Alışkanlıklar ve Tercihler
  6. Genel Değerlendirme ve Sonuç

YORUMLAR