Gamescom 2017'deki En İyi Oyunlar

Dünya'da E3'ten sonraki en önemli, Avrupa'da ise en büyük oyun etkinliği olan Gamescom 2017 bir hayli yoğun geçiyor.

Gamescom 2017'deki En İyi Oyunlar

Dünya'da E3'ten sonraki en önemli, Avrupa'da ise en büyük oyun etkinliği olan Gamescom 2017 bir hayli yoğun geçiyor.

Gamescom 2017 sırasında hem yeni oyunlar tanıtılıyor, hem de daha önceden tanıtılmış oyunlar için yeni detaylar ve videolar paylaşılıyor. İşte bu yazımızda Gamescom 2017'de karşımıza çıkan ve en çok dikkatimizi çeken, en çok heyecan yataran oyun fragmanlarını ve oynanış videolarını bir araya toplayacağız.

Etkinlikte önemli oyun geliştiricileri kendi özel etkinliklerini gerçekleştirdile ve bu etkinlerde mevcut oyunları için yapacakları geliştirmelerden de bahsettiler. Fakat biz bu yazımızda oyunlar için çıkacak indirilebilir içerikler ve güncellemeler gibi içerikler yerine henüz çıkış yapmamış oyunlara yer vermeyi tercih ettik.

Dilerseniz listemizdeki oyunlara, bu oyunların duyuru fragmanlarına veya oynanış videolarına yakından bakalım:

Age of Empires 4

Şüphesiz ki Microsoft'un Gamescom 2017'deki en büyük sürprizi Age of Empires 4'tü. Uzun bir süredir eski Age of Empires oyunlarını oynamak zorundaydık, arada bu oyunların yenilenmiş sürümleri yayınlansa da günümüz teknolojisiyle sıfırdan geliştirilmiş yeni bir Age of Empires'ın zamanı gelmişti.

Age of Empires 4, Warhammer - Dawn of War ve Company of Heroes gibi başarılı oyunlarıyla tanıdığımız Relic Entertainment firması tarafından geliştirilecek, yani oyunun emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft, Age of Empires 4'ün yanısıra Age of Empires 2 ve 3'ün de yenileneceğinin müjdesini verdi.

Mount & Blade 2: Bannerlord

Talewords Entertainment, Gamescom 2017'de heyecanla beklenen oyunu Mount & Blade 2: Bannerlord için yeni bir oynanış videosu yayınladı. Videoda oyunda yer alacak Captain modu tanıtılıyor. Bu modda oyuncular küçük bir askeri birliğe komuta ediyor ve savaşlarda taktiksel kararlar vererek askerlerini yönlendirebiliyor. Bir yandan da sıcak çatışmaya girip kılıç, kalkan, mızrak veya ok kullanarak düşmanlarla savaşabiliyorsunuz.

Jurassic World Evolution

Eğer siz de benim gibi Jurassic Park filmleriyle büyüdüyseniz yeni duyurulan Jurassic World Evolution yüksek derecede heyecanlanmanıza sebep olmuştur.

Bir simülasyon/strateji oyunu olacak Jurassic World Evolution'da oyunculara kendi dinozor parklarını kurma ve yönetme imkanı verilecek. SimCity oyunlarının ne derece eğlenceli olduğu hatırlanırsa Jurassic World Evolution'un da başarılı bir oyun olabilme ihtimali yüksek.

Final Fantasy 15

Final Fantasy 15 aslında tam anlamıyla yeni bir oyun değil; fakat ilk aşamada oyun konsollarına özel olarak çıkış yapan bu başarılı açık dünya tabanlı RPG oyununun PC platformuna da çıkacağı duyuruldu. Üstelik Final Fantasy 15 PC sürümü oyunun konsol sürümlerinden daha gelişmiş grafiklere sahip olacak ve oyun için yayınlanmış bütün içerikleri beraberinde getirecek. 

Gamescom 2017'de yayınlanan Final Fantasy 15 PC sürümünün duyuru videosu ağzımızın sularını akıtmayı başardı, oyunun grafikleri göz alıcı seviyede.

FIFA 18

Electronic Arts, önümüzdeki aylarda çıkış yapacak yeni futbol oyunu FIFA 18 için Gamescom 2017'ye özel bir video yayınladı.

Oyun içindeki aksiyon dolu sahneleri sinematik bir şekilde bir araya getiren video oldukça gaza getirici nitelikte. Eğer futbol oyunu seviyorsanız son yıllardaki en başarılı futbol oyunu serisinin son oyununu bu şekilde görmek sizi heyecanlandırmaya yetecektir.

Biomutant

Görebileceğiniz En Sevimli Kıyamet Oyunu Biomutant
OYUN

Görebileceğiniz En Sevimli Kıyamet Oyunu Biomutant

Almanya'nın Köln kentinde devam etmekte olan Gamescom 2017'de karşımıza heyecan verici oyunlar çıkıyor. Post apokaliptik bir kıyamet senaryosuna yer veren açık dünya tabanlı RPG oyunu Biomutant da bu oyunlardan bir tanesi.

Biomutant, kendisini çok belli etmese de benim için Gamescom 2017'nin en başarılı oyunlarından bir tanesiydi. Post apokaliptik bir hikayeyi oldukça sevimli ve renkli bir şekilde aktaran oyunda ilginç oyun mekanikleri de karşımıza çıkıyor. Eğer açık dünya tabanlı RPG oyunlarını seviyorsanız Biomutant önümüzdeki dönemde izleme listenize almanız gereken oyunlardan bir tanesi.

Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins Gamescom 2017 Fragmanı
OYUN

Assassin's Creed Origins Gamescom 2017 Fragmanı

Ubisoft, kısa bir süre önce tanıttığı Assassin's Creed Origins için yeni bir video yayınladı. Aslında daha önceden de farklı Assassin's Creed Origins videoları yayınlanmıştı.

Gamescom 2017'de Assassin's Creed Origins için 2 farklı video yayınlandı. Bu videolardan bir tanesi oynanış videosu, diğeri ise sinematik bir videoydu. Daha önceden zaten farklı Assassin's Creed Origins oynanış videoları izleyebildiğimiz için Gamecom 2017'deki Assassin's Creed Origins oynanış videosunun çok heyecan yarattığını söyleyemeyiz; fakat sinematik video oyunun içerdiği tarihsel kökenlere vurgu yapması açısından dikkat çekiyordu ve bizi oyunun hikayesiyle daha çok bütünleştiriyordu.

Middle-Earth: Shadow of War

Microsoft'un Xbox etkinliğinde yeni bir Middle-Earth: Shadow of War videosu paylaşıldı. Orta Dünya'da geçen oyunda karşılacağımız canavarları tanıtan videoda oldukça ilginç bir düşman karşımıza çıkmakta. Yüzüklerin Efendisi filminde Gandalf ile köprü üzerinde çarpışan Balrog tüm ihtişamıyla oyundaki kahramanımız Talion ile savaşıyor.

Ekim ayında çıkış yapacak Middle-Earth: Shadow of War hem zengin içeriği, hem de sürükleyici bir senaryoyu birleştirecek gibi görünmekte.

Far Cry 5

Far Cry 5 için Gamescom 2017'de yayınlanan uzun video bize oyun hakkındaki en dataylı izlenimi veren video oldu. Oyunun geliştiricileri tarafından anlatımı yapılan videoda açık dünya yapısından bahsediliyor, oyunda yapabileceğimiz aktiviteler sergileniyordu. Bunun yanısıra araç kullanarak düşmanlarımızı ezdiğimiz ve onlara karşı savaştığımız sahnelere de yer veriimekteydi. Sevimli ve akıllı köpek yardımcımız, balıkçılık aktivitesi, avcılık, düşman üslerine saldırı ve uçak savaşları da videoda karşımıza çıkıyordu.

Need for Speed Payback

Electornic Arts, yeni bir Need for Speed Payback videosu paylaşırken oyunda BMW araçları da kullanabileceğimizi müjdeliyordu. Videoda bir BMW araçla heyecan dolu bir polis kovalamacasından sinematik sahneler gösterilmekte. Eğer yarış oyunlarını seviyorsanız, Need for Speed oyunlarının polis kovalamacalarını özlüyorsanız bu video size aradığınız adrenalini sunmuştur diye düşünüyoruz.

Destiny 2

Kısa bir süre sonra çıkış yapacak ve önümüzdeki günlerde betası başlayacak Destiny 2'nin çıkış videosu Gamescom'da yayınlandı.

Bu yeni video oyunun hikaye moduna odaklanıyor. Sinematik anlatıma sahip bir senaryo içeren Destiny 2'de sürükleyici hikayeyi takip ederek tek başımıza maceraya atılabiliyor ya da eşli oyun modunda veya çok oyunculu modlarda diğer oyuncularla birlikte oyunu oynayabiliyoruz.

Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 özel bir video ile bizi Gamescom 2017'de selamladı. Hatırlanacağı üzere ilk Star Wars Battlefront oyunu senaryo moduna yer vermiyordu. Fakat Star Wars Battlefront 2'de farklı çağları ve ünlü Star Wars kahramanlarını kapsayan bir senaryo modu yer alacak. Yayınlanan bu videoda da oyundaki senaryo modundan kesitler sunuluyor. 

Star Wars Battlefront 2'de Star Wars evreninde kullanılan uzay araşlarını kullanarak çarpışabileceğiz. Eğer Star Wars filmlerinin hayranıysanız bu video heyecanlanmanız için yeterli olmuştur.

En İyi Ücretsiz Online Aksiyon Oyunları - Dev Liste

YORUMLAR