Gelişen Teknolojinin İnsanlığa Yaşattığı Gariplikler

Teknoloji ilerledikçe bizlere daha fazla faydası dokunuyor ancak bizleri bazen deli gibi gösterdiği de bir gerçek.

Gelişen Teknolojinin İnsanlığa Yaşattığı Gariplikler

Her gün gözümüzü açtığımızda karşımıza gelişmiş onlarca teknolojik ürün çıkıyor. Teknoloji bu kadar hızlı gelişirken, insanların, bu göz alıcı güzelliğe sahip teknolojiye kendinlerini kaptırmamaları elde değil.  Her insanın içinde teknoloji aşkı vardır ve bunu zamanla belli eder. İnsanlar gelişmiş teknolojik ürünleri kullanırken toplum tarafından bazen komik görülebiliyorlar. Aslında  komik olan teknolojik ürün kullanmak değil, teknolojik ürüne uyuşturucu gibi bağımlı olmak. Evet insanlar bu yüzden kendilerini komik gösteriyorlar. Biz blog yazısında size teknolojik ürünlerin insanlara yaşattığı garipliklerden söz edeceğiz. Hem garipliklerden hem de nasıl çözüm bulacağınızdan bahsetmeye çalışmamızı umarım beğenirsiniz.

1) Sosyal Ağlarda Sosyal İlişkilerin Asosyalleşmesi

Sosyal ağ adıyla internet dünyasında yer edinen onlarda farklı site var. Güya insanlar bunlar aracılığı ile sosyalleşecek ve geniş bir çevre edinecekler. Fakat amacının dışına taşan bu siteler insanları deyim yerindeyse "Ev Kuşu" yapmış halde. Sizce İnsanlar yazarak ne  kadar duygu hissedebilirler? İşte asıl meselenin bu olduğu dünyada küslüklerin ve bazı yanlış anlaşılmaların sebebi şüphesiz bu internet siteleri. Biz sizlere yüzyüze görüşmeyi tavsiye ediyoruz ama hala sosyal ağlar diyenler için -vazgeçemeyenler için- en popüler uygulamarı aşağıya koyduk.

2)  Sohbet Programlarının Padişahlığı

Sürekli mobil marketlere yenisi eklenen sohbet etme uygulamaları insanlara oldukça büyük şeyler kaybettiriyor. Madde 1 ile aynı ilişkide değerlendirebileceğimiz bu  uygulamalar, insanların başını 1 dakikalığına bile ekrandan ayırmamasına neden oluyor. İnsanlar sosyal ortamlarda bile muhabbet etmek yerine bu uygulamalar aracılığı ile başka kişilerle muhabbet ediyor.Aşağıdan bazı çok kullanılan sohbet uygulamalarını görebilirsiniz.

3) Kabloların Hakimiyetinde Yaşamak

Akıllı cihazların şarjı cihaza bağlı olarak olarak çabucak tükenmekte ve bu bazı kullanıcılarda sinir krizlerine yol açmakta. İnsan bu kadar bağımlı olduğu bir cihazdan ayrılmak istemiyorlar doğal olarak. Fakat  bu kadar bağımlılık onu priz altında oturtuyor. Yani telefonun şarjı bitene kadar kullandığı yetmiyormuş gibi şarj olurken bile kullanıyor. Hem telefona zarar veriyor ama en önemli zararı kendisine yapıyor.

4) Sabah Yatağın İçinde Telefon Kaybetmek

Çoğu insan üsteki mesajlaşma uygulamaları ile muhabbet ederken uykuya dalıyor. Uykuya dalarken telefonu yatağının içinde unutuyor ve sabah kalktığında teli gibi telefonunu arıyor. Telefon her yere gitmiş hatta yastığın içine dahi girmiş olabilir. Bunun için telefonunuzu kaybetmek istemiyorsanız gece yatarken sabah rahatlıkla bulabileceğiniz bir yere koyun. Kaybettiniz diyelim aaşğıdaki uygulama bulmanıza yardımcı olabilir. 

5) Bluetooth Kulaklık İle Konuşurken Deli Zannedilmek

Henüz çok fazla yaygınlaşmamış olsa da bazı insanlar Bluetooth kulaklık ile telefonla konuşmayı tercih ediyor. Bildiğiniz üzere bluetooth kulaklıklarda kablosuz bağlantı var. Yani siz telefonlar konuşurken belki önemli bir iş görüşmesi yaparken bazıları sizi deli zannedebilir. Çünkü bizim toplumumuzda kendi kendine konuşana deli denir. Bu yüzden Bluetooth kulaklık ile konuşurken dikkat etmenizde hatta size garip garip bakan insanlara kulağınızı göstermenizde fayda var.

Sonuç: Sizlerde teknolojinin garipleştirdği insanlardan olmak istemiyorsanız teknolojiyi kullanırken biraz daha dikkatli olun. Bağımlı olmayın dozunu kaçırmayın. Gelişen teknoloji ile iyi eğlenceler!

YORUMLAR