Gom Audio İncelemesi

Popüler çok amaçlı medya oynatıcısı GOM Player'ı sanırım bilmeyen çok az bilgisayar kullanıcısı vardır. Özellik bilgisayarımız üzerinde altyazılı filmleri ve dizileri izlemek için ihtiyaç duyduğumuz GOM Player ücretsiz olması ve gelişmiş özellikleriyle bi

Gom Audio İncelemesi

Popüler çok amaçlı medya oynatıcısı GOM Player'ı sanırım bilmeyen çok az bilgisayar kullanıcısı vardır. Özellik bilgisayarımız üzerinde altyazılı filmleri ve dizileri izlemek için ihtiyaç duyduğumuz GOM Player ücretsiz olması ve gelişmiş özellikleriyle birçok bilgisayar kullanıcısının tercih ettiği programların başında gelmektedir. GOM Player'ın geliştiricisi GOM Lab geçtiğimiz günlerde kullanıcıların beğenisine yepyeni bir program daha sundu.

GOM Audio adıyla piyasaya sürülen bu yeni program sayesinde bilgisayarımızda bulunan müzikleri veya daha genel olarak söylememiz gerekirse ses dosyalarını oynatma şansına sahip olacağız. Bu nedenle GOM Audio'yu ücretsiz müzik çalar olarak adlandırabiliriz. Piyasaya baktığınız zaman ses dosyalarımızı oynatmak için kullanabileceğimiz çok fazla kaliteli oynatıcı olmadığını düşündüğümüzde GOM Audio'nun birçok bilgisayar kullanıcısına ilaç gibi gelecek bir yazılım olacağını düşünüyorum.

Genel olarak bilgisayar kullanıcıları ses dosyalarını oynatmak için Winamp ve Windows Media Player'ı kullanmayı tercih ediyor olsalar da eminim ki GOM Player'ı bir kez bilgisayarlarına kurduktan sonra vazgeçemeyeceklerdir. Kendi adıma konuşmam gerekirse ben GOM Audio'yu gayet başarılı buldum ve bu nedenle bu yazıyı yazarak bu başarılı yazılımı sizlere tanıtmak istedim.

GOM Audio'ya İlk Bakış:

Gom Audio'yu programını bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra ilk kez çalıştırdığınız zaman programın sade, modern ve hoş arayüzüyle karşılaşacaksınız.

GOM Player'dan alışkın olduğumuz turuncu renk tonları GOM Audio'yla birlikte de bizlere sunulmuş görünüyor ve satır satır oluşturmuş Playlist (Çalma Listesi) gerçekten çok hoş görünüyor.

Oynatıcı ana menüsü üzerinde Play/Pause (Oynat/Duraklat), Stop (Durdur), Previous File (Önceki Dosya), Next File (Sonraki Dosya) butonlarının yanında Shuffle (Karıştır), Repeat (Tekrar Et), Open (Aç), Equalizer (Ekolayzır), Streaming (Canlı Yayın), Playlist (Çalma Listesi) butonları bulunmakta. Ayrıca sol üstte Preferences (Ayarlar) menüsüne ulaşabileceğimiz bir buton daha bulunmakta.

Genel olarak birçok oynatıcı üzerinde bulunan tüm seçeneklere sahip olan GOM Audio'da en çok hoşuma giden butonlardan birisi (i) şekliyle bizlere sunulan Streaming butonu. Butona tıkladığınız zaman açılan pencere üzerinde varsayılan olarak gelen canlı yayın yapan radyo kanallarını dinleyebileceğiniz gibi isterseniz sizler de bu bölüme radyo kanalları ekleyebiliyorsunuz.

Genel olarak oynatıcı ile ilgili dikkatimi çeken özellikler bunlar. Şimdi oynatıcı menüsü üzerinden seçebileceğimiz equalizer özelliklerine birlikte göz atalım.

YORUMLAR