Gom Audio İncelemesi

Popüler çok amaçlı medya oynatıcısı GOM Player'ı sanırım bilmeyen çok az bilgisayar kullanıcısı vardır. Özellik bilgisayarımız üzerinde altyazılı filmleri ve dizileri izlemek için ihtiyaç duyduğumuz GOM Player ücretsiz olması ve gelişmiş özellikleriyle bi

GOM Audio Gelişmiş Özellikler:

Gelişmiş ayarlara oynatıcı ekranı üzerine sağ klik ile tıkladıktan sonra açılan menü üzerinden Preferences (Ayarlar) menüsüne tıklayarak veya F5 kısayolunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

GOM Audio'nun gelişmiş ayarlar menüsü Basic (Temel), Skin (Temalar), Plugin (Eklentiler) olmak üzere üç temel başlıktan oluşmaktadır. Her ana başlığın altında programın farklı bölümleriyle ilgili değişik ince ayarlar bulunmaktadır.

Basic sekmesi altında General (Programla ilgili genel ayarlar), Titles (Şarkı, şarkıcı, albüm adı gibi bilgilerin listelenmesiyle ilgili ayarlar), Updates (Programın güncellemeleriyle ilgili yapılacak ayarlar), File Types (Programın oynatabileceği dosya formatlarıyla ilgili temel ayarlar), Shortcuts (Kısayol tuşlarını ayarlayabileceğiniz bölüm), Browsers (Kullandığınız tema ve ekran boyutlarıyla ilgili ayarlar), Other (Diğer kategoriler altına girmemiş ayarlar) gibi farklı düzenlemeleri yapabileceğiniz ayarlara ulaşabilirsiniz.

Skin sekmesi altında Manage (Temalarınızla ilgili düzenleyebileceğiniz renk, tema ekleme gibi ayarlar) ve Settings (Temalarda kullanılan yazı fontlarını düzenleyebilirsiniz) başlıkları altında bahsetmiş olduğum değişiklikleri yapabilirsiniz.

Son olarak Plugin sekmesi altında DSP (Reverb, 3D Surround ve Normalize özelliklerini aktif ederek ince ayarlarını yapabilirsiniz) ve Plugin (Ses kartınızı seçebilir, farklı ses codeclerini kullanabilir veya eklenti desteğinden faydalanabilirsiniz) ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Gom Audio Sonuç:

GOM Player'ın geliştiricisi GOMLab tarafından ortaya çıkarılan ve kullanıcıların bilgisayarları üzerinde müzik dinleme alışkanlıklarına yeni bir yüz getirecek olan GOM Audio gerçekten denemeye değer bir oynatıcı olarak karşımıza çıkıyor. Piyasayadaki Winamp ve Windows Media Player gibi rakiplerine nazaran çok daha kullanışlı olarak değerlendirebileceğim GOM Audio aynı zamanda sistem kaynaklarınızı da piyasadaki diğer rakiplerine nazaran çok daha ılımlı bir şekilde kullanıyor.

Amacınız sadece bilgisayarınızda bulunan müzik ve ses dosyalarını oynatmaksa GOM Audio bunu sizlere fazlasıyla sunacak bir program. Şu an için Türkçe dil desteği olmasa da sizler için hazırladığım bu rehber sayesinde eminim ki GOM Audio'yu kullanırken hiç zorlanmayacaksınız.

Programı Tamindir üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili görüş, düşünce, istek ve sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

  1. Gom Audio İncelemesi
  2. GOM Audio Ekolayzır ve Özellikleri:
  3. GOM Audio Playlist ve Özellikleri:
  4. GOM Audio Otomatik Kapatma Özelliği:
  5. GOM Audio Skin (Tema) Desteği:
  6. GOM Audio Gelişmiş Özellikler:

YORUMLAR