Gom Player'ı Yakından Tanıyalım

Çok amaçlı kullanabileceğiniz ücretsiz medya oynatıcınız Gom Player'ı daha yakından tanımak, sunduğu gelişmiş özellikleri etkin bir şekilde kullanabilmeniz için tüm püf noktaları açıklıyoruz.

Gom Player'ı Yakından Tanıyalım

Gom Player, çok amaçlı kullanılan ücretsiz bir medya oynatıcısı. Herhangi bir ek programa gereksinim duymadan bilgisayarınızın performansına göre kendini ayarlayabilmekte. GOM Player ile video dosyalarınızı sorunsuzca oynatabilir, alt yazı ekleyebilir, dublajlı filmler izleyebilir, beğendiğiniz sahnenin resmini çekebilir ve isterseniz sahnelerin fotoğraflarından oluşan bir ön izleme galerisi oluşturabilirsiniz. Gelin Gom Player’ın sunduğu bu farklı özelliklere yakından bakalım ve sunduğu gelişmiş özellikleri etkin bir şekilde nasıl kullanabileceğimizi öğrenelim.

NOT: Haftalık olarak hazırladığımız Tamindir Gündem programımızı video bölümümüzden izleyebilirsiniz.

Dünyanın 200 farklı ülkesinde 43 milyon kişi tarafından kullanılan, ülkemizde de indirme sayısı bakımından Tamindir.com popüler video oynatıcılar içinde üst sırada bulunan Gom Player’ın diğer özelliklerini okumak için program sayfasını ziyaret edebilir ya da aşağıdaki hemen indir bağlantılarından programın kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Programın Genel Özellikleri:

  • GOM Player, sorunsuz bir alt yazı desteği sunuyor. Senkronizasyon konusunda ise çok başarılı. İçerisinde alt yazıları düzenleyebileceğiniz, yeniden senkronize edebileceğiniz ayrı bir bölümü var. Böylece ek bir alt yazı editörü kurmanıza gerek bırakmıyor.
  • Eğer yüksek çözünürlüklü bir film, bilgisayarınızı çok zorluyorsa, filmin kalitesini GOM Player ile gerçek zamanda düşürerek akıcı bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Yine gerçek zamanda video üzerine efektler uygulayabiliyorsunuz.
  • Bunun yanında istediğiniz an filmdeki bir sahneyi resim olarak kayıt edebiliyorsunuz. Ses konusunda da oldukça esnek davranan GOM Player equalizer desteği sunuyor. Sesi az çıkan filmlerin, seslerinin normal düzeye çıkarılmasını sağlayabiliyorsunuz. Daha kaliteli ses alabilmek için Winamp'ın eklentilerini kullanabilir, gerçek zamanda ses üzerine efektler de verebilirsiniz. Bozuk ve tamamı indirilmeyen AVI dosyaları oynatılabiliyor.

Hangi video oynatıcıyı tercih ediyorsunuz? Yazıyı okuduktan sonra Gom Player ile ilgili fikirlerinizde bir değişiklik oldu mu? Gom Player hakkında sormak istediğiniz soru ve edinmek istediğiniz bilgiyi yorum bölümümüzden bize iletebilirsiniz. soru ve cevaplarınızı bekliyoruz.

  1. Gom Player'ı Yakından Tanıyalım
  2. Bilgisayarınızın Performansına Göre Çalışma
  3. Kodek Yüklemenize Gerek Yok
  4. Yüklü Olarak Gelen 3 Farklı Tema
  5. Kontrol Paneli
  6. Resim Çekme – Masaüstü Duvar Kağıdı Olarak Atamak – Video Önizleme Resmi Oluşturma
  7. Hayatı Kolaylaştıran Kısayol Tuşları

YORUMLAR