Google Chrome 50 ile Ortaya Çıkan İlginç Hatanın Çözümünü Anlatıyoruz

Google Chrome'un 50. sürümüyle birlikte ilginç bir sorun ortaya çıktı. İşte o sorunun çözüm yöntemini bu blog yazımızda anlatıyoruz.

Google Chrome 50 ile Ortaya Çıkan İlginç Hatanın Çözümünü Anlatıyoruz

En hızlı tarayıcılar arasında parmakla gösterilen Google Chrome, kısa bir süre önce 50. sürümüyle birlikte kullanıcılarının karşısına çıktı. Google'ın belirli aralıklarla olağan bir şekilde yaptığı bu güncellemelerde bazen ufak tefek sorunlar ortaya çıkabiliyor. Google Chrome 50'de ise tarayıcının tam olarak kapanmama sorunu ortaya çıktı. İşte bu yazımızda kapanmama hatasının çözümünü anlatıyoruz.

Google Chrome tarayıcısının nasıl açılmasını gerektiğini ayarlar bölümünden komutlandırabiliyorsunuz. Ayarlar bölümünde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir bölüm bulunuyor ve bu bölüm sayesinde Google Chrome'u nasıl başlatmak istiyorsanız o seçeneğini işaretliyorsunuz. Ama bu ayarlar tabii ki normal olarak çalışan Google Chrome’da geçerli.

Google Chrome 50’nin sorunu ne?

Burada yer alan Google Chrome 50 yayınlandı haberini okuduktan sonra yaptığım güncelleme esnasında herhangi bir sorun ortaya çıkmadı. Fakat güncelleme sonunda Google Chrome'u kullanırken işlerin yolunda gitmediğini fark ettim. Çünkü önceden tarayıcıdan çıkış yaptığımda tüm sekmeler kapanırdı. Ama Google Chrome 50 ile birlikte çıkış yapmama rağmen sekmelerin kapanmadığını gördüm. Daha sonra şu anda sizin de düşündüğünüzü tahmin ettiğim ayarlar bölümünü açtım. Ama bu kısım değişmemişti, yani benim ayarım "Belirli bir sayfayı veya sayfaları" aç bölümü olarak gözüküyor fakat Google Chrome 50 adeta "Kaldığım yerden devam et" seçeneğini seçmişim gibi çalışıyordu. Daha sonra arkadaşlarıma sorduğumda bu sorunun sadece bende olmadığını ve Google Chrome 50 ile ortaya çıkan yeni bir sorun olduğunu öğrendim. Çözümünü de öğrendikten sonra benim gibi bu hata ile karşılaşan takipçilerimizi aydınlatmak istiyorum.

Google Chrome 50 "kaldığım yerden devam et" hatası ve çözümü:

1) Tarayıcınızdan her zaman yaptığınız gibi X butonunu kullanarak çıkış yaptığınızda bu hatayla karşılaşıyorsunuz. O zaman başka bir çıkış yolu bulmalıyız.

2) Google Chrome'un sağ tarafından bulunan  simgesine tıklayın. Karşınıza uzun bir menü açılacak.

3) Bu menünün en sonunda bulunan "Çıkış" butonuna tıklamanız gerekiyor. Kabul edin o bölümü daha önce çoğunuz fark etmediniz. (3. maddenin ikinci yolu) Dilerseniz bu işlemi Ctrl+Üstkrkt+Q kısayolunu kullanarakta yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Google Chrome eski haline dönüyor. Yani çıkış yaptığınızda tüm sekmeleriniz kapanıyor ve Google Chrome'u başlattığınızda karşınıza temiz bir sayfa açılıyor. Sorunun kaynağının ise normal şekilde çıkış yaptığınızda tarayıcının kendisini tam olarak temizleyemediğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Google'ın ise bu sorunu yeni bir güncellemeyle birlikte ortadan kaldıracağından şüphemiz yok. 

Bu yazımız burada sona eriyor, dilerseniz aşağıdaki linkleri kullanarak çeşitli hataların çözümüne ulaşabilirsiniz. Eğer daha bilgisayarınıza bu son sürüm Chrome yüklemediyseniz, Google Chrome İndir bağlantısına tıklayarak hızlıca programı kurabilirsiniz.

En Sık Karşılaşılan Google Play Hata Kodları ve Çözümleri

iOS 9.3 Etkinleştirme Hatası Çözümü

Hayatınızı Karartması Muhtemel 6 Şifreleme Hatası 

YORUMLAR