Google Chrome ile Bilgisayara Uzaktan Erişim Nasıl Sağlanır?

Chrome Uzaktan Masaüstü eklentisiyle, bilgisayarınızı başka bir bilgisayardan veya Android cihazınızdan kontrol etmek çok kolay.

Google Chrome ile Bilgisayara Uzaktan Erişim Nasıl Sağlanır?

Bilgisayarınıza uzaktan erişim için birçok yazılım mevcut. Ancak herkes tarafından bilinmeyen, Google Chrome ile bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmek için çok kullanışlı bir eklenti bulunuyor.

Chrome’un Uzaktan Masaüstü eklentisini kurduktan sonra sisteminizi ister başka bir bilgisayardan, ister Android cihazınızdan kontrol edebiliyorsunuz. Android üzerinden kontrol etmek istiyorsanız Play’den Chrome Remote Desktop uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Şimdi uzaktan erişim bağlantısının nasıl kurulduğuna bir bakalım.

Chrome mağazasından Chrome Uzaktan Masaüstü eklentisini indirin ve kurun.

Eklentiyi kurduktan sonra yeni sekmede eklentinin bulunduğu sayfa açılacaktır. Eklenti burada sizden yetkilendirme isteyecektir. Kabul edin ve devam edin.

İzinlere onay verdikten sonra karşınıza Uzaktan Yardım ve Bilgisayarlarım gibi iki seçenek çıkacaktır. Bilgisayarlarım sekmesinde bulunan Başlayın butonuna tıklıyoruz. Ardından gelen Uzaktan bağlantıları etkinleştir butonuyla devam ediyoruz.

Bu aşamayı geçtikten sonra küçük bir dosya indirecektir. Bu dosyayı çalıştırın ve kurulumu tamamlayın. Kurulum bittikten sonra eklenti sizden bir PIN oluşturmanızı isteyecektir. Parolanızı belirleyin ve ilerleyin.

PIN oluşturma işleminin ardından Bilgisayarlarım sekmesinin altında Uzaktan Masaüstü uygulamasına bağladığınız bilgisayarınızı göreceksiniz. (PIN oluşturduktan sonra, eklenti giriş yapmanızı isteyebilir.)

Eklentinin kurulumu işte bu kadar. Bu işlemlerin ardından, erişim izni verdiğiniz bilgisayarınıza başka bir bilgisayardan bağlanmak için yapmanız gereken, aynı eklentiyi indirmek. Oluşturduğunuz PIN kodunu girdikten sonra bilgisayarınızı uzaktan kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Android telefonunuzdan bilgisayarınızı nasıl kontrol edeceğinizi de kısaca anlatalım:

Öncelikle cihazınızda Chrome Remote Desktop uygulaması yüklü olmalı. Google hesabınızla giriş yaptığınızda uygulamada bilgisayarınızı göreceksiniz.

Üzerine tıklıyoruz ve biraz önce oluşturduğumuz PIN’i giriyoruz.

Ve işlem tamam. Artık bilgisayarınızı konrol etmek için hazırsınız.

Eğer fare imleci yavaş hareket ediyor, görüntüde donmalar yaşıyorsanız muhtemelen sorun mobil internetinizin yavaş olmasından kaynaklıdır.

Facebook Messenger Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

YORUMLAR