Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlarda Nasıl Emoji Kullanılır?

Google Chrome tarayıcısını kullanarak emoji tufanına katılmaya ne dersiniz? İşte bu rehberimizle birlikte istediğiniz yerde emoji olacak.

Google Chrome Tarayıcısı Üzerinden Mesajlarda Nasıl Emoji Kullanılır?

Whatsapp gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarının yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkan emoji tufanı, yavaş yavaş metin mesajlarının da önüne geçerek tek başına konuşma dili haline dönüşmeye başladı. İstediğiniz her ifadeyi analatabilen emojilerin sayısı her geçen gün artıyor. Peki ama mobil cihazınız olmadan da emoji kullanabilir misiniz?

Emojiler genelde mobil cihazlar üzerinden gönderilir. Çünkü mobil cihazlarda göndermek istediğiniz emojiyi bulmak daha kolaydır. Elbette MSN'de kullandığımız o muhteşem ifadeleri unutmuş değiliz. Ama MSN kapatıldığı için konuştuğumuz programlar artık Whatsapp gibi şuanda popüler olanlar.

İstediğiniz bir emojiyi nasıl bulursunuz? 

İnternette sıklıkla gezindiğiniz bazı sosyal medya siteleri emoji bakımından yetersiz kalabiliyor. Özellikle benim Twitter'da karşılaştığım bu sorun diğer sosyal ağlarda da aynen devam ediyor. Anlatmak istediğim durumu konu alan bir emoji bulmak benim için adeta çileye dönüştü. Çünkü sosyal medya geliştiricileri sadece sınırlı sayıda emoji kullanmanıza izin veriyor.. Ama ben Whatsapp'ta bulunan yüzlerce emojiyi Twitter ve Facebook gibi ortamlarda da kullanmak istiyorum. Bu konuyu aydınlatmak için emoji eklentisi araştırmasına başladım ve sonuç gerçekten olumlu oldu. Aşağıda anlattığım yöntemle birlikte artık siz de benim gibi masaüstü cihazınız üzerinden istediğiniz internet sitesinde emoji kullanabileceksiniz.

1) İlk olarak burada yer alan bağlantıya tıklayın.

Yukarıda verdiğim bağlantıya tıkladığınız taktirde Google Chrome eklenti mağazasına yönlendirilmiş olacaksınız. Bu mağazada karşınıza çıkan emoji uygulamasını Google Chrome'a ekle diyerek işleme başlayın.

2) Emoji eklentisi yükleniyor...

Google Chrome'a ekle dedikten sonra emoji klavyesi tarayıcınıza yüklenmiş olacak. Bu işlem bazı bilgisayarlarda daha uzun sürebilir.

3) Artık emoji klavyeniz hazır.

Eklentiyi sorunsuz olarak kurduğunuza göre artık emoji klavyemiz hazır. Fark etmemişseniz hemen söyleyelim tarayıcınızın sağ üst kısmına bir tane emoji ifadesi eklenmiş olacak. Evet artık metin mesajlarına bu buton sayesinde emoji ekleyebileceksiniz.

Eklenti içerisinde hangi emojiler var?

Eklenti içerisinde Whatsapp'ta olan hemen hemen her emoji bulunuyor. Whatsapp'ta ne kadar emoji var derseniz, yüzlerce adet desek yanlış olmaz sanırım. Aynı zamanda emojilerin ten rengini de değiştirebiliyorsunuz.

Emoji mesajlara nasıl eklenir?

Bu eklentiden mesajınıza eklemek istediğiniz emojiyi seçtikten sonra yapıştır işlemini yapmanız gerek. Çünkü eklenti seçmiş olduğunuz emojiyi kopyalıyor ve size istediğiniz yere yapıştırma fırsatı sunuyor. Mobil cihazlarda veya diğer sohbet uygulamalarında alışkın olduğunuz gibi emoji otomatik olarak mesaja eklenmiyor. Bu kötü bir şey mi? Bence çok kötü değil, çünkü masaüstünde bu tarz emojileri kullanabilmek bile iyi bir olanak.

Bir kısa yolu var mı? Emoji klavyesini açmak için mutlaka sağ üsteki butona tıklamanız gerekmiyor. Uğraşmak istemiyorsanız Alt+Üstkrkt+E tuş kombinasyonu ile bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Artık Google Chrome tarayıcınız bir adet emoji klavyesine sahip olduğuna göre bu yazımı sonlandırabilirim. Aşağıda bulunan linkleri kullanarak merak edebileceğiniz konularla ilgili diğer yazılarımıza da ulaşabilirsiniz.

WordPress'te Emojiler Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Android'de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?

YORUMLAR