Google Chromecast İncelemesi

Google'ın geçtiğimiz ay içerisinde çıkarmış olduğu Chromecast cihazının incelemesi.

Google Chromecast İncelemesi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizler için Google'ın geçtiğimiz ay içerisinde çıkarmış olduğu Chromecast ürününün incelemesi yazacağım. Chromecast basit olarak, akıllı telefonunuzdaki, tabletinizdeki veya laptop'unuzdaki video, müzik ve resim görüntülerini akıllı televizyonunuza aktarmayı sağlayan oldukça ufak bir ürün.

Tanıtım

Chromecast, Google tarafından çıkarılan bir yayın yöneticisi. Kullanımı oldukça basit olan bu cihaz salonunuzda bulunan akıllı televizyonu kullanarak tablet, akıllı telefon ve laptoplarınızdaki resimleri, müzikleri ve videoları izlemenize imkan sağlıyor.

Cihazın uyumlu olarak çalıştığı 6 uygulamadan 5'i Google'ın kendi uygulaması ve cihaz uygulama desteği konusunda şuan için zayıf kalıyor. Yinede YouTube, Google Play Music, Google Play Movies & TV , Google Chrome ve Netflix ile uyumlu olarak çalışan uygulama pek çok seçeneği beraberinde getiriyor.

Google, Chromecast'i çıkararak Apple TV ve Roku ile rakip olmak için gerekli fidanları ekti diyebilirim. Uzun süredir hizmet veren Apple TV ve Roku bakalım Google'ın bu hamlesinden ne kadar etkilenecekler.

35 $ gibi uygun bir fiyatla piyasaya sürülen Chromecast'in satış rakamları hakkında Google'dan bir bilgi gelmedi.

Chromecast kutusu içinden çıkan parçalar ;

Chromecast, kullanım kılavuzu, adaptör , HDMI bağlantı kablosu ve USB güç kablosu. Oldukça şık ve küçük bir kutu içine yerleştirilmiş olan Chromecast, akıllı televizyonlarınıza takıldığında neredeyde orda olduğunu bile belli etmiyor.

Şuan yetersiz uygulama desteği bulunan Chromecast ürünü için medya şirketleri yaptığı açıklamalarla birlikte pek çok uygulamanın hazırlanma aşamasında olduğunu ve en kısa süre içerisinde çıkarılacağını duyurdular. Chromecast için oldukça iyi bir haber olan yeni uygulama desteği sayesinde, evinizdeki akıllı televizyon ile çok daha fazla işlem yapabilir hale geleceksiniz. Rakiplerinin de bu konuda uzun süredir çok yol katetmediğini düşünerek Google'ın avantajlı durumda olduğunu söylebilirim.

  1. Google Chromecast İncelemesi
  2. Tasarım ve Arayüz
  3. Kurulum ve Kullanım
  4. Genel Değerlendirme

YORUMLAR