Google Chromecast İncelemesi

Google'ın geçtiğimiz ay içerisinde çıkarmış olduğu Chromecast cihazının incelemesi.

Tasarım ve Arayüz

Görüntü itibari ile USB bellekleri andıran Chromecast oldukça ufak bir ürün. 72 x 35 x 12 milimetre boyutlarında ve 34 gram ağırlığında olan cihazı cebinizde taşırken orada olduğunu unutmamak zor.

Tasarımı ufak olan ürünün üst yüzeyinde sadece chrome ikonu, yazısı ve bir adet güç ışığı bulunmakta. Arka yüzeyinde herhangi birşey bulunmayan cihazın, arka yuvarlak kısmında USB güç kablosunu takmak için giriş ve onun yanında ufak bir tuş bulunuyor. Bu tuş sayesinde Chromecast'inizi başka bir akıllı televizyon ve internet bağlantısı ile çalıştırmak istediğinizde fabrika ayarlarına hızlıca geri getirip sıfırlayabilirsiniz. Chromecast'in üzerinde HDMI girişi bulunmazken, ucundaki giriş sayesinde televizyonunuzun HDMI girişine takılabilir.

Arayüze baktığımızda karşımıza oldukça sadece kullanışlı bir tasarım çıkıyor. Kurulum işlemlerini oldukça basit olarak yapmanızı sağlayacak olan arayüzü çok beğendim. Kurulum işlemlerini bir sonraki aşamada anlatacağım. Akıllı telefon, laptop yada tabletleriniz üzerindeki arayüz ile akıllı televizyonunuzun ekranında çıkan kullanışlı arayüzler sayesinde hiç bir kullanıcının kafası ürünü kullanırken kafası karışmaz. Gerekli olan tüm bilgilerin büyük yazılarla birlikte bulunduğu arayüzde, ihityacını olan herşeyi basitleştirilmiş şekilde size sunuluyor.

  1. Google Chromecast İncelemesi
  2. Tasarım ve Arayüz
  3. Kurulum ve Kullanım
  4. Genel Değerlendirme

YORUMLAR