Google Inbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Inbox nedir diyenler ve nasıl kullanılacağını merak edenler, rehber blogumuza göz atmadan geçmeyin!

Google Inbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Inbox geçtiğimiz günlerde resmi olarak yayınlanmıştı ancak maalesef uygulamaya davetiyeli olarak giriş yapılabildiğinden dolayı pek çok kullanıcının erişimi bulunmuyor. Lakin biz bir tane davetiye elde etmeyi başardık ve Google Inbox'a geçmek isteyen kullanıcılar için servisin temel yeteneklerinden biraz bahsetmeye karar verdik. Önümüzdeki günlerde çok daha fazla davetiyenin kullanıcılara sunulacağını dikkate alırsak rehberimizin işinize yarayacağına inanıyorum.

Google Inbox Nedir?

Google Inbox, Google'ın pek çok servisini bir araya getiren kullanışlı bir arayüz diyebilirim. Servis sayesinde hem bilgisayarlarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan aynı arayüzü kullanabiliyor ve e-postalarınızdan tutun da takviminize, Hangouts sohbetlerinize ve diğer Google ürünlerinize kolayca erişebiliyorsunuz. Herşeyin oldukça organize ve güzel tasarlanmış bir şekilde sunulması sayesinde Google'ın artık tasarımı eski kalmaya başlamış diğer servislerini daha etkili bir yoldan kullanabiliyorsunuz. Ekran görüntülerimizde de zaten arayüzün ne kadar kullanışlı olduğunu farkedeceksiniz.

Gmail hesabınıza davetiye aldıysanız Google Inbox mobil uygulamalarını kullanarak hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekiyor. Uygulamaları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

Henüz bir davetiye almadıysanız mobil uygulamaları yüklemenize rağmen aktif olarak kullanamayacağınızı unutmayın. Fakat davetiye aldığınız anda yüklediğiniz uygulamayı açabilir ve hesabınızı aktifleştirebilirsiniz. Bir defa mobilden aktifleştirilen hesaplar artık Google Inbox Web Arayüzü'nden de kullanılabilir hale geliyorlar.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde Inbox'ın ana ekranını görebilirsiniz.

YORUMLAR