Google Nexus 9 İncelemesi

İçersinde barındırdığı Nvidia Tegra K1 işlemci ile grafik kalitesini konuşturan Nexus 9 oldukça büyük bir ekran çözünürlüğüne de sahip. Hafif ve kavrayışı kolay olan cihaz genel anlamda kullanıcıyı tatmin edecek özellikleri aktarmayı başarıyor.

Nexus 9 Kamera Performansı

Nexus 9'un arka kamerası 8 megapiksellik bir performansı F2.4 diyafram açıklığına sığdırarak otomatik odaklanma seçeneğiyle iPad Air 2'ye oldukça yakın bir kalite sergiliyor. Apple'ın iSight kamerası 120 FPS ağır çekim yeteneğine sahip ve Nexus 9 bunu ne yazık ki başaramıyor. Dolayısıyla time-lapse fotoğrafları da çekilemiyor. Ancak Photo Sphere ve Lens Blur özellikleri ile Nexus 9, kamerasına başka marifetler katıyor. Lens Blur, daha pratik ve etkileyici bir özellik olarak dikkat çekiyor. Yeterince ışığın olduğu bir ortamda çektiğiniz fotoğrafın hemen sonrasında objektifi oynatmanız estetik bir bulanıklık efekti katıyor. Bu efekti düzenlemeniz mümkün. Diğer bir özellik olan Photo Sphere çok da etkileyici değil. Panoramik çekim yapmanızı sağlayan Photo Sphere etkileyici olmaktan uzak. iPad Air 2 ile panoramik çekim yaparken 43 megapiksel kalitesinde bir görsel için yapmanız gereken şey manzarayı ekranınız üzerinde sürükleyerek çekim yapmak. Nexus 9 size mavi noktalar eşliğinde bağlanacak görselleri önerirken sizin amacınız bu parkurları elinizdeki cihazla yürüyerek tamamlamak ve sonuçlar çok da iç açıcı olmuyor.

Aslında ortalama bir kamera kalitesi olan Nexus 9 öte yandan oldukça yavaş bir açılma hızına sahip. Sizin için önemli olan bir anı paylaşmak istediğinizde çok geç kalma olasılığınız yüksek. İyi ışık altında çekilen fotoğrafların da kirli çıkma ihtimali olduğunu belirtmekte yarar olacaktır. 1080p video çekimi gerçekleştirebilen kamera birçok mobil cihazda olduğu gibi düşük ışık değerleri altında kaliteden çok ödün verebiliyor.

  1. Google Nexus 9 İncelemesi
  2. İlk İzlenimler
  3. Nexus 9 ile Android Lollipop
  4. Nexus 9 Kamera Performansı
  5. Nexus 9 Teknik Özellikleri
  6. Nexus 9 Batarya Ömrü
  7. Nexus 9 - iPad Air 2 Karşılaştırması ve Son Sözler

YORUMLAR