Google Nexus 9 İncelemesi

İçersinde barındırdığı Nvidia Tegra K1 işlemci ile grafik kalitesini konuşturan Nexus 9 oldukça büyük bir ekran çözünürlüğüne de sahip. Hafif ve kavrayışı kolay olan cihaz genel anlamda kullanıcıyı tatmin edecek özellikleri aktarmayı başarıyor.

Nexus 9 Teknik Özellikleri

Google ve HTC'nin ortak bir çalışması olan Nexus 9, 802.11 ac Wi-Fi bağlantı seçeneğiyle güncel teknolojik standartları sunuyor. Bunun haricinde LTE bağlantınız olsun istiyorsanız daha fazlasını ödemek durumundasınız. 32GB 4G LTE versiyonunda maliyet 599 Dolar'a yükseliyor. Yeni klavyesiyle hızlı bir bağlantı oluşturabilmek için NFC çipine de sahip olan tablet, döküman oluşturmak isteyenlere daha fonksiyonel bir kullanım sunabilecek. Google'ın kurulu uygulamaları olan Docs, Sheets ve Slides oldukça kullanışlı olsalar da Microsoft Office Suite ile kıyaslandığında alınması gereken ders çok.

İşlemci seçimiyle piyasaya tanıtılmadan çok önceleri dikkat çekmeyi başaran Nexus 9, 64-bit Tegra K1 Dual Denver işlemcisiyle 2.3GHz performans sunabiliyor. NVIDIA Shield kalitesinde oyun oynayabileceğiniz bu tabletin oyun içerisinde sergilediği performansları ancak oyun içi görüntüler anlatabilir. Asphalt 8: Airborne oynarken iyi grafiklere sahip bu oyunun hiçbir şekilde takılmadığını göreceksiniz ancak iPad Air 2 versiyonunda olan kıvılcım ve duman efektleri görünürde yok.

Nvidia işlemci kullanmanın avantajlarından bir tanesi, uluslararası oyun standartlarına uygun bir performans kalitesine ulaşmak. Dolayısıyla Asphalt 8: Airborne oynarken düşük grafik seçenekleriyle oyun oynamak biraz hayal kırıklığı yaratıyor ve grafik ayarlarını değiştirme seçeneğine menü üzerinden ulaşamıyorsunuz. Belki de oyun üreticileri henüz popüler olmayan işlemci için uygun optimizasyon ayarlarını sunmamıştır. İşlemci kalitesini baz alacak olursak Nexus 9'un herhangi bir sıkıntı yaşatmaması gerekiyor.

Nexus 9 ve iPad Air 2'nin 3D grafik performansları incelendiğinde Nexus 9 saniyede 3 megapiksellik bir performans sergiliyor ve iPad Air 2 saniyede 8.25 megapiksellik bir performansla büyük bir fark atıyor. Üstüne üstlük Tegra işlemci oyun oynarken veya film izlerken zaman içerisinde yüksek ısılara çıkıyor ve sizi tedirgin edebiliyor. Satış sonrası yeni bir sistem güncellemesi yapan Google, grafik seçenekleri için gözle görülür bir yenilik getirmedi ancak zamanla bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Tegra K1 ile optimize edilmiş uygulamalar zaman içersinde kendini gösterecektir.

  1. Google Nexus 9 İncelemesi
  2. İlk İzlenimler
  3. Nexus 9 ile Android Lollipop
  4. Nexus 9 Kamera Performansı
  5. Nexus 9 Teknik Özellikleri
  6. Nexus 9 Batarya Ömrü
  7. Nexus 9 - iPad Air 2 Karşılaştırması ve Son Sözler

YORUMLAR