Google'nin 3 Popüler Web Hizmeti

Google’nin sunduğu hizmetler her gün kullanabileceğiniz türden ilgi çekici olabilir, ancak şu zamana kadar onlarla karşılaşmamış olabilirsiniz.

Size sunulan hizmetlerin arkasında hangi internet devinin olduğunu hiç merak ettiniz mi? Google’nin projelerini takip etmek oldukça zor. Google’nin sunduğu hizmetler her gün kullanabileceğiniz türden ilgi çekici olabilir ancak şu zamana kadar onlarla karşılaşmamış olabilirsiniz. İşte Google’nin sunduğu 3 popüler hizmet!

reCAPTCHA

CAPTCHA ile genellikle bir servise kayıt olurken ya da bir yere yorum yaparken karşılaşırız. Bizden fotoğraftaki karakterleri kutucuğa girmemizi veya adı geçen şeyi seçeneklerde bulmamızı ister. Google’nin 2009 yılında satın aldığı CAPTCHA, botların web sitelere spam göndermesini önlemeye yarar.

Blogger

Google’nin 2003 yılında satın aldığı Blogger ile çok kolay bir şekilde, hiçbir kod bilgisine sahip olmadan kendi blogunuzu yaratabilirsiniz. Hatta bununla da kalmayarak, yarattığınız bu blog sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube

2005 yılında üç eski PayPal çalışanı tarafından oluşturulan YouTube, 2006 yılının sonlarına doğru Google tarafından satın alındı. Google’nin en bilinen platformlarından biri olan YouTube, dünyanın en büyük video paylaşım sitesidir.

YouTube kullanıcıları günümüzde ikiye ayrılıyor: İzleyiciler ve kanal sahipleri. Kanal sahipleri, günün yarısından çoğunu YouTube videosu izleyerek geçiren izleyiciler sayesinde para kazanabiliyor. YouTube, kanal sahipleri tarafından birer meslek anlamına geliyor.

Bu, Google’nin sağladığı hizmetlerin tümüne çok sınırlı bir yaklaşım oldu. Google’nin Translate, Chrome, Android ve daha fazla hizmeti olduğu da unutulmamalıdır.

YORUMLAR