Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

Google Play arama geçmişinizi nasıl temizleyebileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

Google Play Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir

Merhaba Tamindir takipçileri. Eğer bir Android akıllı telefon veya tablet kullanıyorsanız bu mobil cihazınızı kişiselleştirmek için çeşitli uygulamalar indirip tablet veya telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulamalar sizin kişisel kullanım bilgilerinizi kaydedebiliyorlar. Eğer telefonunuzu devredecekseniz bu uygulamaları silmeniz kişisel bilgilerinizin isteğiniz dışında görüntülenmesini engelleyebilmeniz için mantıklı bir yol olacaktır. Fakat yine de iş burada binmiyor; çünkü bu uygulamaların bulut depolama sistemleri üzerinde kaydettikleri verilere sonradan erişilebiliyor. Uygulamayı silmiş olsanız bile uygulama sonradan tekrar yüklenince kişisel veriler hatırlanabiliyor.

Android cihazlarda uygulama indirmek için Google Play ilk tercihimiz oluyor. Google Play Store varsayılan ayarlarında uygulama arama geçmişimizi kayıt altına alıyor. Bu nedenle daha önceden hangi uygulamaları kullandığımız Google Play arama geçmişi üzerinden görülebiliyor. Eğer telefonunuzu devredecekseniz Google Play geçmişinizi temizlemniz gerekebiliyor. Biz de bu yazımızda Google Play arama geçmişi temizleme işini nasıl yapabileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Google Play Store arama geçmişini temizleme için ilk olarak Android cihazınızda Google Play'i açın. Google Play'i açtıktan sonra sol üst köşedeki menü tuşuna dokunun ve menüyü açın:

Menü açıldıktan sonra "Ayarlar" seçeneğini seçin:

Ayarlar menüsü açılınca "Yerel arama geçmişini temizle" seçeneğini seçin:

İşlemler bu kadar. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra artık Google Play üzerinde arama yaparken önceden yaptığınız aramalar öneriler olarak karşınıza çıkmayacak. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

YORUMLAR