Google Play Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Play'i nasıl kullanacağını merak edenler için tüm temel özelliklerine değindik!

Google Play Sol Açılır Menüde Neler Var?

Google Play'de iken sol taraftan sağa doğru parmağınızı ekran üzerinde çeker yahut menü butonuna basarsanız, yandan açılan bir kontrol menüsü göreceksiniz.

Bu menüde yer alan seçenekleri kullanarak pek çok detaylı bölüme erişmek mümkün. Bu bölümlere kısaca ekran görüntülerimizle birlikte değinelim.

Uygulamalarım bağlantısına basmanız halinde telefonunuzda yüklü olan uygulamaları ve bu uygulamalara gelen güncellemeleri hemen görebiliyorsunuz. Dilerseniz ekranın üstünde yer alan "Tümünü Güncelle" butonuna basarak yeni versiyonu olan tüm uygulamaların bu son versiyonlarına otomatik olarak erişme şansınız mevcut.

Bu bölümün üstünde yer alan "Tümü" seçeneği ise şimdiye dek yüklediğiniz ve sildiğiniz uygulamaların hepsini barındırıyor.

Sol açılır menüdeki Hesabım sekmesi de göz atmak isteyebilecekleriniz arasında. Özellikle şimdiye dek satın aldığınız uygulamaları görmek ve bunun yanında Google Wallet ödeme bilgilerinizi güncellemek için bu bölümdeki opsiyonlardan faydalanabiliyorsunuz.

Sol menüdeki Ayarlar kategorisi de kullanıcı tercihlerine göre seçilebilecek pek çok olanağı sunuyorlar. Bu bölümdeki ayarlar herkesin kendi keyfine göre olacağı için çok detayına girmiyorum ancak zaten alt kısımlarında hangi seçeneği aktifleştirmenin ne işe yarayacağını kolayca görmek mümkün.

  1. Google Play Nedir, Nasıl Kullanılır?
  2. Google Play Uygulamalar
  3. Google Play Oyunlar
  4. Google Play Kitaplar
  5. Google Play Gazetelik
  6. Google Play Sol Açılır Menüde Neler Var?
  7. Google Play Uygulama Ekranı
  8. Google Play Arama

YORUMLAR