Google Play Uygulamaları İçin Nasıl Geri Ödeme Talep Edilir

Google Play Mağazası, kullanıcıların satın aldıkları uygulamaları deneyip geri ödeme talep etmelerine sadece 15 dakika etkin olan bir pencerede izin verir. Çoğu uygulama için bu süre yeterli gibi görülebilir fakat bu her zaman geçerli değildir.

Geliştirici Üzerinden Para İadesi Talep Etmek

Öncelikle Web tarayıcınız aracılığıyla veya Android cihazınızda, Google Play'de uygulama girdisini bulun. Sayfada aşağı doğru indiğinizde geliştiriciye ait bilgilerin olduğu bir bölüm göreceksiniz. Google’ın belirttiğine göre, geliştiriciye e-posta, telefon numarası ya da Web sitesi yoluyla ulaşmak mümkün olacak.

İletişime geçeceğiniz yönteme karar verdikten sonra uygulamaya yönelik yaşadığınız sorunu ayrıntılarıyla aktardığınızdan emin olun. Bu, geri ödeme talebinizi uygun hale getirecektir. Uygulamaya geri dönmeyi unuttuğunuzu ya da uygulamayı pek beğenmediğinizi belirtmek, geliştiriciler için uygun bir geri ödeme talebi değildir.

Tüm geliştiricilerin 15 dakikalık deneme süresinin sonunda geri ödeme yapmayı kabul etmeyebileceğini unutmayın. Bunun yanında, bazı uygulama sayfalarında geliştiricilerin özellikle not ettiği bilgiler yer alır. Örneğin; popüler bir geliştirici olan “LevelUp Studio” ödemenin yapıldığı ik 24 saat içinde geri ödeme talep edildiği takdirde bunu cevaplayacağını belirtir. 

  1. Google Play Uygulamaları İçin Nasıl Geri Ödeme Talep Edilir
  2. Geliştirici Üzerinden Para İadesi Talep Etmek
  3. Google Üzerinden Para İadesi Talep Etmek

YORUMLAR