Google Play Uygulamaları İçin Nasıl Geri Ödeme Talep Edilir

Google Play Mağazası, kullanıcıların satın aldıkları uygulamaları deneyip geri ödeme talep etmelerine sadece 15 dakika etkin olan bir pencerede izin verir. Çoğu uygulama için bu süre yeterli gibi görülebilir fakat bu her zaman geçerli değildir.

Google Üzerinden Para İadesi Talep Etmek

Web tarayıcınız üzerinden Google Play’de hesap bölümünü açın: https://play.google.com/store/account

Uygulama listeniz içinde para iadesi talebinde bulunacağınız uygulamayı seçin. Sonra hemen sağ tarafta karşınıza çıkan “Sorun Bildir” butonuna tıklayın.

Açılan pencerede “Geri ödeme talep ediyorum” seçeneğini işaretleyin.

Sonraki bölümde görüntülenecek olan metin kutusuna uygulama yüzünden yaşadığınız sorunu açıkça ve ayrıntılarıyla belirtmeyi unutmayın. Şimdi “Raporu Gönder” butonuna tıklayabilirsiniz. Şikayetiniz Google tarafından değerlendirilebilir ve bir geri ödeme alabilirsiniz.

Bu geri ödeme taleplerinin her zaman işe yaramayacağını aklınızda bulundurmanızı öneririz. Sistemi suçlamayın. Bunun yerine, ücretli uygulamalara para ödemeden önce kullanılabilir olan ücretsiz bir versiyonu test edebilirsiniz. Ardından memnun kaldığınız takdirde ücretli versiyona geçebilirsiniz. Son olarak, en iyi geliştirici etiketine sahip ve bilinen geliştiricilerin uygulamalarını tercih edin. 

Surface’deki Wi-Fi Hatası

  1. Google Play Uygulamaları İçin Nasıl Geri Ödeme Talep Edilir
  2. Geliştirici Üzerinden Para İadesi Talep Etmek
  3. Google Üzerinden Para İadesi Talep Etmek

YORUMLAR