Google Play Web Üzerinden Nasıl Oyun ve Uygulama İndirilir

Android uygulaması ya da oyunu indirmek genellikle cihaz üzerinden yapılsa da bunun bir başka yolu da doğrudan Google Play Mağazasının internet sitesi üzerinden işlem yapmaktır. Bu yazıda alternatif Android oyun ve uygulama indirme yollarından biri olan G

Google Play Web Üzerinden Nasıl Oyun ve Uygulama İndirilir

Android uygulaması ya da oyunu indirmek genellikle cihaz üzerinden yapılsa da bunun bir başka yolu da doğrudan Google Play Mağazasının internet sitesi üzerinden işlem yapmaktır. Bu yazıda alternatif Android oyun ve uygulama indirme yollarından biri olan Google Play internet sitesini kullanarak nasıl hızlı bir şekilde uygulama ve oyun indirebileceğinizi anlatacağım. Bunun için cihazınızın yanınızda olmasına bile gerek yok. Sadece yeterli depolama alanının bulunması yeterli.

Tabii ki ilk yapmamız gereken play.google.com adresini ziyaret etmek. Uygulama mağazasındaki herhangi bir oyunun ya da uygulamanın detay sayfasını açıyoruz.

Örnek olarak seçtiğimiz uygulamayı indirmek için öncelikle “yükle” tuşuna basıyoruz. Karşımıza gelen ekrandan da cihazımızı seçip yükleme komutunu veriyoruz.

Yükleme işlemi bittiğinde uygulama sayfasında yer alan “yükle” ifadesinin yerinde “yüklendi” ifadesini görüyoruz. Şunu belirtmeliyim ki bu ifade her zaman uygulamanın tam yani sağlıklı olarak mobil cihaza yüklendiği anlamına gelmez. İndirme esnasında yaşanabilecek olası bağlantı kopmaları ya da yetersiz depolama alanı olduğunun tespit edilmesi halinde de o bölgede “yüklendi” yazacaktır.

Ücretli oyun ve uygulamaları indirmek için de aynı işlemi gerçekleştiriyoruz. Ancak satın alma aşamasında cihazımızı seçtikten sonra şöyle bir arayüzle karşılaşıyoruz.

Karşılaştığımız bu ödeme sayfasında ödeme yöntemi olarak daha önce tanımladığımız kredi kartımız ya da kartlarımızdan birini seçiyoruz ve satın al diyerek işlemi sonlandırıyoruz. E-posta adresinize makbuzunuz gelecek ve oyun ya da uygulamanızı kullanmaya başlayabileceksiniz.

YORUMLAR