Google Wallet İle Artık Google Play'den Uygulama Satın Alabilirsiniz

Google Wallet yani çevrimiçi Google cüzdanı artık ülkemizde de kullanıma hazır. Böylece Google Play'den Android uygulamaları satın almak da artık çok daha kolay.

Google Wallet İle Artık Google Play'den Uygulama Satın Alabilirsiniz

Google Play bildiğiniz gibi kısa zaman önce Android Market’in yerini aldı ve Android işletim sistemli mobil cihazların uygulamalarını satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir sistem oldu. Ancak uzun zamandır Google’ın politikaları nedeniyle Android Market’ten uygulama satın alamayan, sadece ücretsiz uygulamaları indirebilen Türkler için bir geliştirme yapıldı son günlerde.

Google Play ile birlikte Google Wallet yani Google’ın çevrimiçi cüzdanının da Türkiye’de devreye sokulmasıyla Google Play’de yer alan tüm Android uygulamaları artık satın alınabilir durumda.

Bu güzel haber elbette ki sadece Google Play ile sınırlı da kalmıyor. Google Wallet hesabınız varsa ve cüzdanınızı oluşturduysanız Google Wallet’ı ödeme sistemi olarak kabul eden tüm web siteleri ve servislerden alışveriş yapabilir veya hizmet satın alabilirsiniz.

Google Wallet’e üye olurken tek yapmanız gereken sizden istenen kart bilgilerini girmek ve cep telefonunuza gelecek onay kodunu beklemek. Unutmayın ki Google hesabınızın gerçekliğini test etmek için 1 dolarlık cüzi bir ücret kesiyor.

Her ne kadar kredi kartı bilgilerimizi başka bir şirketin bilgi bankasına kaydetmek güvensiz gibi görünse de pek çok farklı yerden çevrimiçi alışveriş yaparken zaten kart bilgilerimizi dağıtıyoruz ve bu hali hazırda bizim için düşük güvenlik teşkil ediyor. Tüm işlemlerimizi tek bir konuma kart bilgileri girerek halletmek ve bunu Google gibi dev bir şirket aracılığıyla yapmak çok daha güvenli görünüyor.

Aşağıda Google Wallet için örnek kayıt sayfasını görebilirsiniz. Resime tıklayarak Google Wallet’ı ziyaret edebilir ve dilerseniz hesabınızı açabilirsiniz.

YORUMLAR