Google'dan Hayatımızı Kolaylaştıran Arama İpuçları

Google pek çok hizmetiyle iş hayatımızdan özel hayatımıza sayısız kolaylık sağlayan vazgeçilmez bir marka oldu. Peki çok sık kullandığımız arama motorunun neler yapabildiğini biliyor musunuz? Bu ipuçları bilgisayar başında bazı şeyleri daha hızlı yapmanız

Google'dan Hayatımızı Kolaylaştıran Arama İpuçları

Google pek çok hizmetiyle iş hayatımızdan özel hayatımıza sayısız kolaylık sağlayan vazgeçilmez bir marka oldu. Peki çok sık kullandığımız arama motorunun neler yapabildiğini biliyor musunuz? Bu ipuçları bilgisayar başında bazı şeyleri daha hızlı yapmanızı sağlayacak. Birçoğunu bildiğizi düşündüğümüz bu özellikleri hatırlatalım istedik.

Sitelere Girmeden Onların İçinde Arama Yapabilirsiniz

Arama aracının düzgün çalışmadığını düşündüğünüz siteler varsa ya da “Sadece aradığım yazıyı bulayım sitede dolaşıp vakit kaybetmeyeyim” diyorsanız bu sitelerin kendi butonu yerine Google'a başvurabilirsiniz. Yapmanız gereken site: yazdıktan sonra sitenin adını girip boşluk bırakıp anahtar kelimeyi yazmak. Örneğin bizim sitemizde yapmak istediğiniz bir aramayı site:tamindir.com nasıl yapılır şeklinde yazdığınızda daha önce yazdığımız yazılara Google arama motorundan çıkmadan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  1. Google'dan Hayatımızı Kolaylaştıran Arama İpuçları
  2. Kaynağını Bilmediğiniz Resimleri Bulun
  3. Aramalarınız İçin Google'dan İpucu Alın
  4. Resimlerde Cisimlerle Kişileri Ayırın

YORUMLAR