Gran Turismo 6 için Açıklanan İlk Bilgiler

Gran Turismo 6 için Açıklanan İlk Bilgiler

Sony'nin kült yarış oyunu serisi Gran Turismo'nun yeni oyunu dün itibariyle duyuruldu. Gran Turismo 6 ismiyle gelecek olan oyun, yıl sonunda Playstation 3 için çıkış yapacak.

Playstation 3'ün ardından Playstation 4 için de çıkış yapabileceği belirtilen oyun için serinin yaratıcısı Kazunori Yamauchi ilk detayları açıkladı. Gelin sırasıyla bu detaylara bir bakış atalım. Ancak ilk olarak oyunun yaratıcısı Yamauchi'nin Gran Turismo 6 için söylediklerini paylaşmak istiyorum.

"İlk Gran Turismo'yu yapmamızdan bu yana 15 yıl geçti. O zamandan bu zamana kadar pek çok şey değişti. Ve bunun sonucunda ortaya çıkan Gran Turismo 6 hayal edebileceğimin de ötesinde bir yapım oldu. Gran Turismo 6'yı oyunculara sunmaktan gurur duyuyoruz."

"Gran Turismo 6'nın esnek bir yapısı olacak şekilde geliştirdik. Bu sayede sürekli olarak oyuna yeni bir şeyler ekleyebileceğiz. Gelecek yenilikler ve bu yeni oyundan oldukça memnunum, ancak oyunun çıkışı GT6 için sadece bir başlangıç olacak. Oyun sürekli olarak gelişmeye devam edecek. Hatta Gran Turismo serisinin önümüzdeki 15 yılı için bile bir planım var."

Yıl sonu çıkacak bu oyunun demosunu temmuz ayında oynayabileceğimizi de not olarak ekleyeyim.

Oyunla ilgili açıklanan detayları 4 başlıkta topladık:

* Arabalar ve Modelleri

* Pist Sayısı ve Detayları

* Fizik ve Oyun Motoru

* Online ve Arayüz Detayları

YORUMLAR