Hafta Sonu Özel: CES 2015 Bu Haftaya Damgasını Vurdu! - Bölüm 10

Hafta sonu özel serimizin 10. bölümü tam da CES 2015 tüketici elektroniği fuarının haftasına denk geldi!

CES 2015 ve çok daha fazlası bu hafta gündeme damgasını vurdu

Yiğit Ekim Demir

CES 2015'te Bu Sene Neler Oldu, Hepsi Geniş Yazı Dizimizde!

CES yani tüketici elektroniği fuarı her sene olduğu gibi bu sene de çok heyecanlı anlara tanık olmamızı sağladı ve önümüzdeki senelerde ne tür teknolojilerin bizleri beklediğini anlamamız açısından oldukça faydalı oldu. Samsung'dan tutun da LG, HP, Intel, Nvidia ve pek çok diğer teknoloji devine kadar pek çok şirketin inovasyonlarını incelememizi sağlayan CES 2015, kendi kendini süren otomobiller gibi heyecan veren gelişimleri de sunmaktan geri kalmadı.

Sizler için hazırladığımız CES 2015 özel blogu ise fuarda en çok dikkatimizi çekenleri bir araya getirdiğimiz güzel bir yazı dizisi oldu diyebilirim. Fuar günlerine göre kategorilendirdiğimiz CES 2015 blogumuzu ziyaret etmeden geçmeyin derim.

Alper Çetiner

Her şeyi Kontrol Eden Yüzük Mordor’da Değil CES 2015'teydi

CES 2015 ile dünyamıza sokulmak istenen birçok farklı ürün olsa da “hadi canım” dedirten bir sürü alternatif yenilik de olumsuz bir izlenim bırakıyor. Bunların arasında elektronik çorap en gereksiz gördüğüm yeniliklerden birisi. Yani tutup da kokma ihtimali yüksek olan bir giyim ürününü neden dijital dünya ile birleştirmek isteyesiniz ki?

Öte yandan, teknolojik giyim ürünlerinin birçoğu estetik görünme kaygısıyla boğuşsa da doğal bir şıklıktan yoksun bileklikler ve saatler bu nedenle oldukça güç kaybediyorlar. Olaya farklı bir bakış açısı getiren akıllı bir yüzük ise hem tasarımındaki sadelikle paçayı kurtarırken taşınabilirlik konusunda da rakiplerine belirgin bir fark atıyor.

Kıyafet uyumu için strese mahal bırakmayan bu ufak aksesuar ile gösterişli görünmenin yanında Dijital cihazları kontrol ederken el hareketleri kullanmanın estetiğini de yaşamak da eğlenceli olsa gerek. Japon Logbar şirketinin hazırladığı The Ring, yeni bir trende imza atacak gibi gözüküyor.

Cenk Barkın Us

Bill Gates İnsan Dışkısından Üretilen Suyu Test Etti

Büyük ihtimalle bunu, bu hafta içerisinde sosyal medyalar aracılığıyla bir şekilde gördünüz. Ancak kaçıranlar için tekrar dile getirmek istiyorum, sonunda adama bunu da yaptırdılar. Hayır, fikir çok hoş. Bill amcamız yoksullukla mücadele için yepyeni bir projede direkt olarak kendini denek olarak kullanıp hayırlı bir işe adım atmış. Proje ise insan dışkısının içilebilir su haline çevirilmesi. Böyle denildiğinde bir tuhaf oluyorsunuz değil mi?

Adamın bu zamana kadar yaptıklarını burada tartışmanın zaten alemi yok, ancak bu haber kesinlikle bu hafta içerisinde gördüğüm en ilgi çekici olaydı. Zaten olayın medyaya yansıması bile ayrı bir mesele. Bill amca şunu içmiş, Bill amca bunu içmiş diye geyik yapmak bile beni bir yerde durup şunu düşünmeye zorluyor: adam Bill Gates, yapadabilir; sen yapabilir misin?

Emircan Erdoğan

BMW İkonik Far Tasarımını Yeniden Tanımlıyor

BMW denince akla gelenler arasında hiç şüphesiz ki Angel Eye olarak bilinen ve markanın adeta imzası haline gelmiş farlar yer alıyor. Alman üretici bu ikonik far tasarımını yeniden yorumlayarak günümüz teknolojileriyle harmanlıyor.

Gelişmiş aydınlatma teknolojisi sayesinde farlar hem görsel olarak araçlara çekicilik katıyor hem de özellikle gece sürüşlerini daha güvenli bir hale getiriyor. Bu farlar konvansiyonel aydınlatma yöntemlerine göre önemli ölçüde daha fazla aydınlatma oranı sunuyor. Önümüzdeki yıllarda piyasaya sunulacak olan yeni far tasarımları ve teknolojileri BMW hayranları arasında bir hayli popüler olacağa benziyor.

Barış Yanık

SanDisk'in Yeni USB Belleği ile Android Cihazlara Direkt Bağlanın

Dünyanın en büyül teknoloji firmalarının katılarak yeni ve çıkacak ürünlerinin tanıtımını yaptığı CES 2015'de, SanDisk'in yeni USB belleği oldukça dikkatimi çekti.

Windows ve Mac bilgisayarlarınız dışında Android telefon ve tabletlerinize direkt olarak takılan USB Bellek, bu sayede telefonlarınızdan hızlı dosya transferi yapmanızı ve aynı zamanda hafızalarını kolayca boşaltabiliyorsunuz. Eğer Android cihazınızın depolama alanı yeterli gelmiyorsa, her zaman yanınızda gezdirebileceğiniz bu USB Bellek ile istediğiniz tüm dosya ve dökümanları yedekleyebilirsiniz.

16, 32 ve 64 GB'lık modelleri bulunan USB Bellek, 23 Dolar ile 56 Dolar arasında piyasaya sunulacak.

Elifcan Mehekli

GTA 5 PC Ön Siparişe Açıldı!

Eğer siz de benim gibi oyun kolu ile oyun oynamayı çok sevmeyenlerdenseniz, bir oyunun PC versiyonunun çıkacağını öğrenince heyecanlanıyorsunuz demektir. Konsol oyunları çok eğlenceli olsa da bazı oyunları PC'de oynamaya alıştığımız için çok daha rahat oynayabiliyoruz. Benim için GTA da bu oyunlardan birisi. Kol ile çok zorlandığım fakat bilgisayarda çok severek oynadığım bir oyun olan GTA'nın son oyunu GTA 5 yakında PC için satışa çıkıyor.

Oyunun şu anki fiyatı 180 TL. Özellikle diğer oyunlarla karşılaştığımızda hayli yüksek olan GTA 5 normalde 200 lira fakat şu an yüzde 10 indirimli satılıyor. Haber beni ne kadar heyecanlandırsa da bu fiyatı görünce insanın şaşırmaması elde değil.

Yine de GTA söz konusu olunca fiyatı çok da düşünemiyorsunuz zira kült oyunlardan birisi. Bakalım satış istatistikleri nasıl olacak, ileriki zamanlarda göreceğiz.

Can Çevrim

PC Sahibi Herkesin Alet Çantasında Bulunması Gereken Araçlar

Geçtiğimiz hafta içerisinde Tamindir.com üzerinde yayınlanan içerikler arasında en çok dikkatimi çeken Kaan abi tarafından yazılan “PC Sahibi Herkesin Alet Çantasında Bulunması Gereken Araçlar” blogu oldu. Gerçekten de ülkemizde artık neredeyse her evde en azından bir bilgisayar bulunuyor ama gelin görün ki bilgisayarlarına bakım yapan veya bilgisayar kasasının içerisini açarak temizleyen insan sayısı oldukça sayılı. Bu noktada düzenli olarak yapılması gereken bilgisayar bakımları aksatıldığı için insanlardan sürekli “bilgisayarım yavaşladı abi, ne yapmalıyım?” gibi şikayetlerini duyuyor olmak da oldukça sinir bozucu açıkçası. Her neyse eğer siz de bir bilgisayar sahibiyseniz, alet çantanızda neler bulunması gerektiğine bir göz atmanızı öneririm.

  1. Hafta Sonu Özel: CES 2015 Bu Haftaya Damgasını Vurdu! - Bölüm 10
  2. Bu hafta sonuna özel uygulamalar sizlerle
  3. CES 2015 ve çok daha fazlası bu hafta gündeme damgasını vurdu
  4. İzlenecek şeyler biter mi? Bizce bitmez!
  5. Müziksiz haftasonu olmaz
  6. Oyunlarla vakit geçirmeyi sevenler için önerilerimiz

YORUMLAR