Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 3

22-23 Kasım 2014 hafta sonunda sizleri eğlendireceğine inandığımız önerilerimiz var!

Bu Haberler Kaçmaz!

Yiğit Ekim Demir

Google Keep ile Aileniz ve Arkadaşlarınızla Notlarınızı Paylaşın

Google Keep, Android akıllı telefonlarda kullanılabilen oldukça sade ve kullanışlı bir not tutma uygulaması. Uygulamanın pek çok özelliğine ek olarak sonunda not paylaşım özelliği de geldi ve böylelikle önemli notlarınızı dostlarınız, iş arkadaşlarınız veya aileniz ile paylaşmanız artık mümkün.

Notlar Google Keep kullanılarak paylaşıldığında, karşı tarafın Google Keep hesabı içerisinde hemen beliriyorlar ve böylece alıcılar vakit kaybetmeden notları incelemeye başlayabiliyorlar. Şimdiye dek bu özelliğin eksikliği çok çekiliyordu ve gelen güncelleme içerisinde formatlamaya dair bir kaç yenilik de mevcut. Google Keep'i kullanmayı ve notlarınızı hemen paylaşmanın keyfini kaçırmayın.

Alper Çetiner

Aksiyon Türü Video Oyunlar Bizleri Daha Akıllı Yapıyor

Ebeveynlerin oyun oynayan çocuklara karşı tavrını hepimiz biliyoruz. Geçmişte bu durum daha bile zorlu bir süreçten geçiyordu. "Oğlum televizyon bozulacak!" tarzı uyarılara bilimsel açıklamalarla da gelsek kulak verenimiz olmadı. Bu haberin başlığından da anlayacağınız gibi oyun dünyasıyla uğraşan insanların buradan edinimler
i tartışılıyor. Oyundan kazanılan menfaatleri artık sadece Tetris veya Minecraft oynayanlar üzerinden değerlendirmeyeceğimiz daha olgun bir toplum bilincine ulaşmaya bir adım daha yaklaşıyoruz. Barkın'ın yazmış olduğu bu haberde Aksiyon oyunları oynayan bireylerin daha hızlı karar verme konusundaki gelişimlerinden bahsediliyor. Size olumsuz argümanlarla gelenlerin suratına yapıştırabileceğiniz kapı gibi bir rapor olan bu yazıya bir göz atın.

Cenk Barkın Us

Nokia'nın Microsoft'tan Sonraki İlk Cihazı, Yepyeni Tablet: N1

Microsoft ile yollarını ayırdıktan sonra Nokia, tamamen kendi adıyla geçen bir tabletle birlikte mobil pazara tekrar adım attı. Lumia projelerinin sonlanmasıyla beraber firmanın tamamen pazardan çekileceğini düşünürken böyle bir proje çıkması beni gerçekten şaşırttı. Bunun dışında zaten firmanın adını bir tablet üzerinde görmek, tabletin tamamen iPad Mini’ye benzemesi, Android 5.0 Lollipop kullanacak olması gibi detaylar baş döndürürken Nokia’nın ilerleyen vadede karşımıza neler çıkaracağını gerçekten merak ediyorum. Nokia N1’in detaylarına mutlaka göz atmalısınız.

Emircan Erdoğan

Akıllı Telefonlar İçin Mini Güç Bataryası Projesi Yoğun İlgi Gördü

Akıllı telefonu olup da şarj ömründen memnun alan çok az insan tanıdım. Neyse ki bu konuda çalışma yapan profesyoneller karşımıza farklı ve ilgi çekici çözümlerle çıkıyor.

Tsung Chih-Hsien tarafından ortaya atılan ve Mini Güç Bataryası ismi taşıyan bu proje sayesinde akıllı telefon kullanıcıları cihazlarını nerede olurlarsa olsunlar şarj edebilecekler.

Bataryalar 2, 4, 6 ve 10 saatlik şarj süreleri sunuyor. Bataryalar seri üretime geçerse tıpkı USB bellekler gibi kademeli olarak artan fiyat etiketlerine sahip olacaktır. Geri dönüşüm özelliğine sahip olan bu bataryalar doğayla tamamen barışık materyallerden üretiliyor.

Ne yazık ki bu cihazın seri üretime geçip geçmeyeceği tam bir muamma.

Volkan Yılmaz

CyanogenMod 12 Çıkış Tarihi Açıklandı

Android’in en büyük ROM’u olan CyanogenMod, Android akıllı telefonunuza ayrı bir hava katıyor. Görseller, özellikler ve performansıyla cezbeden CyanogenMod, Android’in klasik arayüzünden sıkılanlar ya da performansından memnun olmayanlar için biçilmiş kaftan diyebilirim. Geçtiğimiz günlerde CyanogenMod’un nihayet Android Lollipop’a kavuşacağı haberini aldık. Eğer siz de artık güncelleme almayan bir telefona sahipseniz, CyanogenMod ile en güncel Android sürümünü kullanabilirsiniz. Android Lollipop’u beraberinde getirecek olan CyanogenMod 12 sürümü Aralık ayında dağıtılmaya başlanacak. Unutmadan hatırlatayım, root işlemi cihazınızın garanti dışı kalmasına neden olduğundan dikkatli olmalısınız.

Barış Yanık

Firefox'un Standart Arama Motoru 5 Yıllığına Yahoo Oluyor

Bu haftanın en büyük haberlerinden bir tanesi Firefox ve Yahoo’nun anlaşması. Anlaşma koşullarına göre Firefox kullanıcıları Aralık ayından itibaren standart arama motoru olarak Yahoo Search’ü kullanacaklar.
Bu anlaşmanın Firefox kullanıcıları üzerinde ne gibi bir etkisi olur kestirmek zor ama Google yerine Yahoo Arama kullanmak pek çok kişinin garibine gidecektir. Geliştirilen ve yenilenen arayüzü ile birlikte çıkacak olan Yahoo Search’ü diğer tarayıcıları kullanan kişiler 2015’in ilk aylarından itibaren kullanmaya başlayabilecek.

  1. Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 3
  2. Hafta Sonunda Kaçmayacak Uygulamalar
  3. Bu Haberler Kaçmaz!
  4. Filmler ve Diziler Hafta Sonunu Renklendirir
  5. Müzik Dinlemeyi Unutmayın!
  6. Oyunlarla Geçen Bir Hafta Sonu İsteyenlere

YORUMLAR