Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 4

Hafta Sonu Özel rehberimizin hafta sonunda ne yapmak istediğine karar veremeyen ziyaretçilerimiz için işe yarar olacağını umuyoruz!

Hafta Sonu Haber Keyfi!

Yiğit Ekim Demir

Materyal Dizayna Sahip En İyi 10 Android Uygulaması

Android uygulamalarının tasarımlarının şimdiye dek genel olarak iOS cihazlarda yer alan uygulamalardan biraz daha kötü olduğunu itiraf etmek gerek. Ancak Android 5.0 Lollipop ile birlikte Google bu duruma bir son vermek istedi ve Material Design (Materyal Dizayn) adlı yeni tasarım kodunu ortaya koydu.

Yeni anlayış hem kullanıcıların tüm aradıklarını daha rahat bir şekilde bulabilmelerini sağlıyor hem de göze daha hoş geldiği ortada. Bu tip radikal bir değişikliğin Android'in elini kullanıcı deneyimi bazında iOS'a karşı oldukça güçlendireceğine inanıyorum. Sizler için hazırladığımız en iyi 10 materyal dizayna sahip Android uygulaması listemiz ise Android 5.0 Lollipop kullanmasanız bile materyal tasarıma erkenden göz atabilmenizi sağlayacaktır.

Alper Çetiner

Yoğun Eleştiri Alan Ass Hunter Günler Sonra Google Play'den Kaldırıldı!

Bu oyunla ilk kez tarayıcımda karşılaşmıştım. Nasıl bir hasta aklın tasarımıdır bilinmez ancak kalabalık bir arkadaş grubunda da Ass Hunter oynayıp kahkahalara boğulmuşluğumuz da vardır. Android için çıkan uygulama, takdir edersiniz ki, hem ailelerin hem de eşcinsel grupların tepkisini çekti.

Ass Hunter, ormanda tek başına kalmış bir avcıyı konu alıyor. Elinizdeki tüfek ile amacınız cıplak vatandaşların saldırısına uğramadan yolu bitirmek ama biz en baştan uyaralım, o yol bitmiyor! Müstehcen içeriği bir şiddet gösterisi olarak kullanarak her kesmin tepkisini çekmeyi başaran bir oyun yapmak da kolay bir iş olmasa gerek. En azından böyle bir içerik yaratma kapasitesine sahip olanların defterlerine bu hafta yıldız çizdim.

Hislerimi kaleme dökmem gerekirse, bu dörtlük ile konuyu kapatabiliriz:

Safari'ye çıkmışan
Çok yanlış yapmışan
Alp'oğlan der ki,
Sen çizgiyi aşmışan

Saygılar

Cenk Barkın Us

Xbox One Tasarımcısından İtiraflar

Xbox One'ın çıkışından bu yana tam 1 sene geçti. Microsoft'un yeni nesil konsol deneyimi sunmak üzere hazırlanmış son model oyun konsolu şimdiden birçok yeni oyuna ev sahipliği yapıyor ve sunduğu yeni özelliklerle oyun dışında da multimedya görevleri görüyor. Ancak ilk çıktığından beri süregelen tartışmalar hakkında Xbox'ın üreticileri ne diyor dersiniz? Konsolun boyutu ve tasarımı ilk duyurulduğundan bu yana müşteriler arası dedikodular yaratmış, konsolun kaba görünümü ve büyüklüğü çoğu platforma göre eleştirilmişti. Bu hafta gelen haberde, konsolun tasarımında rol oynamış önemli bir şirket adamının itiraflarını dinliyoruz. Oyuncular mutlaka göz atmalı.

Emircan Erdoğan

Card Data Recovery Programı 10 Aralık'a Kadar Ücretsiz!

Tüm bilgisayar kullanıcılarını yakından ilgilendiren bir haber!Bildiğiniz gibi zaman zaman hem teknik hem de kullanıcı kaynaklı problemlerden ötürü bilgisayarlar üzerinde depolanan dosyalar silinmekte. Bu dosyaları geri getirmek çoğu zaman mümkün olmuyor ya da gerçekten iyi derecede tecrübe istiyor.

Tenorshare ise hizmetimize sunduğu bu program ile silinen dosyalarımızı kolayca kurtarmamızı sağlıyor. 10 Aralık’a kadar ücretsiz olarak sunulan Card Data Recodvery programını sitemiz üzerinden indirip daha sonra Tenorshare üzerinden ücretsiz kod alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Volkan Yılmaz

Vine Videoları Artık Telefonunuza Bildirim Olarak Gelecek

Siz de benim gibi boş vaktinizin bir kısmını Vine izleyerek geçiriyorsanız, sizlere güzel bir haberim var. Beğenerek takip ettiğiniz kullanıcıların yeni videolarını görmek için uygulamaya girmenize gerek kalmadı. Yeni güncellemeleyle bildirim sistemine geçen uygulama, istediğiniz kullanıcının bildirimlerini aktif ederek, yeni vine’ları anında görebiliyorsunuz. Android, iOS ve Windows Phone için aynı anda dağıtılmaya başlanan uygulamayı bir an önce güncellemenizi öneririm.

Barış Yanık

EDMT ile Görsel Müzik Yapmaya Hazır Olun

Bu hafta yazdığım haberler içerisinde en çok ilgimi çeken EDMT uygulama projesi oldu. Kickstarter üzerinde başlatılan yeni proje, görsel müzik yapmanızı sağlayan bir Android uygulaması üzerine. Proje sahipleri Kickstarter üzerinde oluşturdukları kampanya ile istedikleri 18.000 Doları toplamayı başarırlarsa, uygulama içerisine çok daha güzel ve yararlı özellikler ekleyerek Android uygulama marketinde kullanıcılar ile buluşturacak. Geliştirme ve pazarlama amaçlı istenilen bu rakam 33.000 Doları görürse uygulamanın iOS versiyonu da geliştirilecek. Çocuk yada yetişkin olan herkesin kullanabileceği uygulama üzerindeki görsel kalite kendinizden geçmenizi sağlayabilir.

Can Çevrim

Ne Tip Bir Oyuncusunuz? İşte Kendinizi Tanımanız İçin İpuçları

Geçtiğimiz hafta içerisinde Tamindir.com üzerinde üretilen içerikler arasında en çok beğendiklerimden bir tanesi Kaan abi tarafından üretilen “Ne Tip Bir Oyuncusunuz? İşte Kendinizi Tanımanız İçin İpuçları” başlıklı blog yazısı oldu. Bunun en önemli etkenlerinden bir tanesi şüphesiz ki bir bilgisayar oyuncusu olarak gerçekten de ne tip bir oyuncu olduğumu merak etmemdi. Peki yazı sonunda sizce ne tip bir oyuncu olduğumu farkettim?

Elifcan Mehekli

Dünyanın İlk Akıllı Bardağı: Vessyl

Açıkçası son dönemlerde beni teknoloji konusunda en çok heyecanlandıran haberlerden birisi bu oldu. Dünyanın ilk akıllı bardağı deyince insanın heyecanlanmaması elde değil çünkü her geçen gün yeni teknolojiler ortaya çıkıyor. Hatta bence yakında Geleceğe Dönüş'teki uçan kaykayları sokaklarda görmemiz işten bile değil. Fakat yeme-içme delisi biri olmamın da bu kadar heyecanlanmamda etkisi vardır sanırım.

Bir gün boyunca ne kadar çok içecek içtiğimizi bir düşünsenize. Çay, kahve, kola derken belki de yemekten çok içmekle geçiyor hayatımız. Peki içtiğiniz şeylerin besin değerlerini biliyor musunuz? Örneğin bir kutu kolada ne kadar kalori olduğundan haberiniz var mı? Olsaydı belki de bu kadar çok kola içmezdiniz öyle değil mi? İşte Vessyl de "haberiniz olsun" diye geliştirilmiş. Böylece beslenmenize daha somut bir bakış açısı kazandırabilir ve dikkat etmeye başlayabilirsiniz.

  1. Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 4
  2. Biri Uygulamalar Mı Dedi?
  3. Hafta Sonu Haber Keyfi!
  4. Film ve Dizi Meraklılarını da Unutmadık
  5. Bu Şarkılar Sizin İçin!
  6. Bu Oyunlar Hafta Sonu Kaçmaz

YORUMLAR