Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 4

Hafta Sonu Özel rehberimizin hafta sonunda ne yapmak istediğine karar veremeyen ziyaretçilerimiz için işe yarar olacağını umuyoruz!

Bu Şarkılar Sizin İçin!

Yiğit Ekim Demir

Light The Skies - Cerf, Mitiska, Jaren

Cerf, Mitiska ve Jaren'in hazırladığı Light The Skies, oldukça ilginç bulduğum parçalar arasında. Şarkının hem hareketli ve alttan alttan insanı canlanmaya zorlayan yapısı, hem de aynı anda bu durumu biraz melankolik bir hale getirebilen başarılı vokali, onu oldukça çekici yapıyor diyebilirim.

Parçanın ritmi genel olarak şarkı boyunca pek bir değişiklik göstermiyor ancak bir süre sonra anlayamadığınız bir bağımlılık yaratacağına inanıyorum. Bilhassa araba sürerken veya uzun yol giderken size eşlik edecek bir şarkı arıyorsanız dinlemeden geçmeyin derim.

http://open.spotify.com/track/5s4xYpLH2rK40UD32e4agE

Alper Çetiner

Charlie Parra del Riego - Street Fighter II Guile Theme

Adamalar boşu boşuna "Guile Theme goes with everything" dememiş. Çok feci gideri olan bu müzik bugüne kadar her kalıba oturdu. Sonra dedim ki, buraya neden kondurmayalım? Üstelik oyun müziği coverları yapmak konusunda usta olan Charlie Parra del Riego olunca şarkıya ekstra bir inanmışlık da eklenmiş oluyor. Yiğit sayesinde keşfettiğim bu adamın sıkı bir abonesi oldum diyebilrim.

Klasik oyun müziklerini ve 80'li yıllar pop şarkılarını başarılı bir şekilde Metal'e uyarlayan Charlie Parra del Riego, eski günleri anarken modern müziğin kalitesini yakalamak isteyen herkes için pamuk şekeri tadında işler çıkarıyor.

http://open.spotify.com/track/34zQB0ngqsKQNznCNowcdx

Cenk Barkın Us

Opeth - To Rid The Disease

Progresif metal yolculuğunda bu hafta duyguların ve melodilerin ön plana çıktığı bir parçadayız. 1990 senesinden bu yana İsveç'ten tüm dünyaya sesini duyurmuş öncü progresif metal gruplarından Opeth'in sert ve brutal albümleri olduğu kadar, daha sakin bir çizgi izlediği Damnation albümünü bir roman okurken, yağmurlu bir günde veya en basitinden her ihtiyacınız olduğunda dinleyebiliyorsunuz. Aslında Damnation'ın yoğun duygu selini dinlemeden insanlara anlatmak mümkün değil, ancak bu albümde ön plana çıkan şarkılardan biri olarak To Rid The Disease, herkesin acısına kulak veren ve insanı rahatlatan atmosferiyle metal müzikten hoşlanmayanların bile en azından bir kere dinlemesi gereken bir başyapıt.

https://play.spotify.com/track/7xGOgmqij9ZqBIfoPEShtA

Emircan Erdoğan

Dire Straits - Brothers In Arms

Savaşa dair güzel bir şey varsa o da bu şarkıdır. Dire Straits’in 80’lerin ortasında yayımlanan ve hala dinlenebilen albümünde yer alan bu parça geceye yakışıyor.

Brothers In Arms, güzel bir arkadaş sohbetinde veya tek başınıza dinlerken ruhumuzu başka bir yere taşıyan nadir parçalardan. Yapımcılar arasında Mark Knopfler gibi bir üstadın olması da şarkının ne denli sağlam bir ekibin eseri olduğunu bir kez daha hatırlamamızı sağlıyor.

http://open.spotify.com/track/7EmSPZ9f1AiLR9eVHNSI62

Volkan Yılmaz

Rammstein - Feuer Frei

Metal müzik dinleyicilerinden Rammstein’ı bilmeyen yoktur sanıyorum. Her parçası ayrı bir güzel olan grubun, “en gaza getiren” parçalarından biri olan Feuer Frei beni benden aldı diyebilirim. Özellikle tam donanımlı bir ses sistemiyle, yüksek seste çok daha iyi performans alabilir ve muhteşem riffleri iliklerinize kadar hissedebilirsiniz.

https://play.spotify.com/track/634JArk1AoXtts5DVdd4p2

Barış Yanık

Stromae - Ta Fete

2013 yılında çıkardığı Racine Carree albümünden bir şarkıyı önereceğim Fransız sanatçı Stromae, uzun süredir en çok sevdiğim ve dinleidğim sanatçılardan bir tanesi. Tabi benim için bir Lana Del Rey olmasada farklı melodilere sahip şarkılarıyla kimi zaman hüzünlendiren, kimi zaman da coşturan bir çizgiye sahip.

Bu hafta sizlere önerdiğim Ta Fete şarkısı da dinledikten sonra hatta dinlerken davulu kapıp stadta tezahürat yapma isteiği uyandıran bir şarkı. Oldukça coşkulu bir ritme sahip olan parçayı ben dinlerken çok büyük keyif alıyorum ve sizlerin de beğeneceğini düşünüyorum.

https://play.spotify.com/track/4h95OrjKWYzVIai1EkvZbt

Can Çevrim

The Rolling Stones - Sympathy For The Devil (The Neptunes Remix)

Gençlik yıllarımda sık sık dinlediğim gruplardan bir tanesi olan The Rolling Stones’un sevdiğim şarkılarından bir tanesi olan Sympathy For The Devil’ın The Neptunes Remix’iyle tanışmam, yanlış hatırlamıyorsam bundan 4-5 yıl öncesine dayanıyor. Orijinal halinden çok daha başarılı olduğunu düşündüğüm remixlerden bir tanesi olan sizlere tavsiye ettiğim bu şarkının altında Pharrell Williams imzasının olması da benim için oldukça önemli. Aynı zamanda şarkının klibinin de oldukça eğlenceli olduğunu söylemeliyim. Daha fazla uzatmaya gerek yok, açın müziğin sesini ve şarkının tadını çıkarın.

http://open.spotify.com/track/2f4XPjWfe6J4bEArfhWcLf

Elifcan Mehekli

Foo Fighters – Something From Nothing

Son yüzyılın bence en iyi rock gruplarından birisi olan Foo Fighters geçtiğimiz haftalarda Sonic Highways isimli albümünü piyasaya sürdü. Albümden ilk ve çıkış parçası olan Something From Nothing beni ilk dinlediğimde kendine hayran bırakmayı başardı. Dave Grohl yine yapacağını yapmış diyebilirim.

Sonic Highways, eski albümlerindeki başarıya ulaşır mı bilemem ama Foo Fighters'ın eski hayranlarından biri olarak ben beğendiğimi söylemeliyim.

https://play.spotify.com/track/6REiraH7Pe3akd0mkFA4l9

  1. Hafta Sonu Özel: Editörlerimiz Sizler İçin Neler Seçti? - Bölüm 4
  2. Biri Uygulamalar Mı Dedi?
  3. Hafta Sonu Haber Keyfi!
  4. Film ve Dizi Meraklılarını da Unutmadık
  5. Bu Şarkılar Sizin İçin!
  6. Bu Oyunlar Hafta Sonu Kaçmaz

YORUMLAR