Hangi Windows 10 Bize Uygun? Hangisi Bedava, Hangisi Değil? İşte Cevaplar

Windows 10 7 sürümle beraber geliyor. Peki hangisi ücretsiz, hangisi bize göre? İşte cevapları.

7 Adet Windows 10 Sürümü Karışıklık Yaratır mı?

Dışarıdan bakıldığında bu kadar çok çeşidin neden var olduğunu anlamak için vakit kaybetmek yerine, hangisinin bize ya da işletmemize uygun olacağına karar vermek daha kolay. Sonuç olarak ihtiyacımız bir noktaya odaklı olacak. Ancak şartlar gösteriyor ki, pek çok kullanıcı Windows 10 Home, Pro ve Windows 10 Mobile’a hızla geçiş yapacaklar. Profesyonel ve kurumsal oluşumlar bile bu noktada hemen Enterprise ve Mobile Enterprise’a geçiş yapmayı düşünmeyebilirler. Bu sürümlerin kurumsal işletmelerde zorunlu olmasını gerektiren bir durum henüz söz konusu değil.

Bu kadar çok sürüm neden gerekli?

Microsoft'un Windows 10 İçin Kullanıcı Hedefi Oldukça Astronomik haberimizde de paylaştığımız gibi yazılım devi Microsoft, Windows 10’suz bir dünya istemiyor. Bundan dolayı bir işletim sistemi olması gereken her noktada Windows 10’u zorluyor olması çok doğal. Windows 10 Evrensel Uygulamalar adı verilen uygulamaların hazırlanıyor olması da bu yüzden. Tüm dünyanın ortak uygulamaları, ortak bir sistem üzerinden kullanıyor olması Microsoft’un bu politikasını da destekleyen bir durum. Bu bir yayılma ve ele geçirme politikası olarak komplo teorisi konusu bile olabilir. Ancak henüz bu teori ortaya atılmadı.

Karar vermek için zamanımız var

Yapılacak 2 şey var. Hali hazırda kullandığımız Windows 7 veya 8 sürümlerinden bir süre daha faydalanmak, hemen Windows 10’a geçiş yapmamak bir tercih. Böylelikle işletim sisteminin nasıl geliştiğini ne kadar efektif olduğunu irdeleyebiliriz. Ya da milyonlara katılıp kaderimizi Windows 10’a teslim edebiliriz. Seçim tamamen bize ait. 

Windows 10 Son Olacak!

Microsoft, Windows 10 Bedava Derken Bakın Aslında Neyi Kastediyor

Microsoft'tan Kafalarda Soru İşareti Uyandıran Windows 10 Bedava Olacak Açıklaması Geldi

  1. Hangi Windows 10 Bize Uygun? Hangisi Bedava, Hangisi Değil? İşte Cevaplar
  2. Ücretsiz Olmayan Windows 10 Sürümleri
  3. 7 Adet Windows 10 Sürümü Karışıklık Yaratır mı?

YORUMLAR