Her Kadının Telefonunda Bulunması Gereken Android Uygulamaları

Android cihazlar artık öyle yaygınlaştı ki, herkesin cebinde en az bir akıllı telefon ya da tablet var. Bu cihazlarda da gündelik hayatımızı kolaylaştıran bir çok uygulama var. Artık her işimizi bu telefonlar üzerinden halledebiliyoruz. Evden bile çıkmamı

Her Kadının Telefonunda Bulunması Gereken Android Uygulamaları

Android cihazlar artık öyle yaygınlaştı ki, herkesin cebinde en az bir akıllı telefon ya da tablet var. Bu cihazlarda da gündelik hayatımızı kolaylaştıran bir çok uygulama var. Artık her işimizi bu telefonlar üzerinden halledebiliyoruz. Evden bile çıkmamıza gerek kalmayabiliyor. Eskiden yalnızca birilerini aramak için kullandığımız telefonlar artık kişisel asistanımız oldu diyebilirim.

Bütün bunlar hem erkekler hem kadınlar için geçerli elbette ki. Fakat kadınlar için bu cihazlar bir tık daha fazla önem arzediyor. Çünkü biz kadınların hayatını kolaylaştıran öyle çok uygulama var ki. Makyajdan tutun da diyet ve spora, tırnak bakımından kişisel güvenlik uygulamalarına kadar bir çok araç var ve bunlarsız yaşamamız artık çok zor.

Bu yüzden de bugün sizler için her kadının telefonunda bulunması gereken uygulamaları derledik. Listemizde işinize yarayacak uygulamalar bulacağınıza inandığım için göz atmanızı tavsiye ederim.

BiTaksi

Özellikle sosyal ortamları, gece ve gündüz dışarı çıkmayı, arkadaşlarınızla buluşmayı seven bir kadınsanız, bu taksi çağırma uygulaması özellikle geceleri en büyük yardımcınız olabilir. Her zaman sokaklarda taksi bulmak kolay olmayabilir. Fakat BiTaksi ile artık bu çok kolay.

Ne yazık ki şimdilik sadece İstanbul'da kullanılabilen taksi çağırma uygulaması son derece kullanışlı ve size çok büyük zaman kazandaracak. Uygulamayı kurduktan sonra tek tuşla taksi çağırabiliyorsunuz.

Uygulamada ayrıca sürücünün adı ve araç bilgileri de görünür, bu sayede güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz. Yolculuğunuz sonunda sürücüye puan verebilir, eğer takside bir eşyanızı unutursanız, arayıp size ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

bSafe Personal Safety App

Özellikle yalnız yaşayan veya bekar bir kadınsanız, kişisel güvenliğinizi sağlamak için telefonunuzda özellikle bir uygulama bulundurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bildiğiniz gibi kadınlar için sokaklar ne yazık ki biraz daha tehlikeli. Bu tehlikeyi en aza indirmek sizin elinizde.

Uygulamayı indirdiğinizde yapmanız gereken hızlı bir şekilde sosyal ağınızı kurmak. Seçtiğiniz kişiler sizin güvenlik ağınızı oluşturacak. Bir tehlike anında da acil durum butonu ile bu kişilere bildiri gidecek.

Ayrıca zamanlama modu ile söylediğiniz saatte bildirdiğiniz yerde olmazsanız da yine bu kişilere alarm gider. Böylece her zaman birileriyle bağlantı halinde olur ve kişisel güvenliğinizi sağlama alırsınız.

Calorie Counter

Bu devirde kadın olmak zor. Varolan önyargılar yüzünden sürekli kendinize bakmak, kilonuzu korumak, fit olmak zorundasınız. Bu yüzden de Android telefonunuzda kullanacağınız bir adet diyet ve spor programı işinize yarayacaktır.

Aynı anda hem kilo kontrolü, diyet hem de spor takibi yapmanızı sağlayan My Fitness Pal'ın geliştirdiği Calorie Counter bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 3 milyondan fazla yiyecek çeşidi ile diyetinizin ve yediklerinizin kontrolünü sağlamak bu uygulama ile çok kolay.

Aynı zamanda yaptığınız egzersizleri de girebildiğiniz uygulama web servisiyle de senkronize olur, böylece hesabınıza web servisinden bakıp yiyecek ve egzersiz girişi de yapabilirsiniz.

Lady Pill Reminder

Kadınların en büyük yardımcısı olacak çok basit ama çok gerekli bir diğer uygulama da sanırım doğum kontrol hapı hatırlatıcı uygulamadır. Özellikle unutkan kadınlar düşünülerek geliştirilmiş bu uygulama hayatınızı çok kolaylaştıracak.

Bundan sonra hapı unuttum mu gibi dertleriniz kalmayacak. Bu uygulama ile kaç tane hapınız kaldığını görebilecek, alma zamanınız geldiğinde uyarı ile hatırlayacak, pakediniz bittiğinde yenisini almanız gerektiğiniz hatırlayacaksınız.

Ayrıca uygulamanın widget'ı sayesinde uygulamayı açmaya bile gerek kalmadan ana ekrandan kontrol etmeniz de mümkün. Tek yapmanız gereken hapı aldığınızda aldım diye işaretlemek.

Mirror

Çok basit olmasına rağmen yine kadınların çok beğeneceğini düşündüğü bir diğer uygulama ise telefonlarınızda kullanabileceğiniz ayna uygulaması. Tabi ki ön kameranızı da bu amaçla kullanabilirsiniz, ama kamerayı açıp, öne çevirmek gibi zahmetlere katlanmaya ne gerek var?

Ayrıca bu uygulama ile odaklama ve ışığı arttırma gibi ekstra özelliklere de sahipsiniz. Uygulamayı açtığınız anda ön kameradan kendinizi görebilir, ayna amacıyla kullanabilirsiniz.

Işığı açabilir, kısabilir, görüntüyü dondurmak isterseniz dondurma butonu ile o anı yakalayabilir, ardından tekrar açabilirsiniz. Çok kullanışlı olan bu ayna uygulaması her telefona lazım.

Perfect365

Perfect365, 10 milyondan fazla indirilme rakamıyla kendini kanıtlamış bir güzellik uygulaması diyebilirim. Bu uygulamayı sadece fotoğraflarınızı güzelleştirmek amacıyla değil, aynı zamanda bir makyajın ya da saçın kendinizde nasıl duracağına bakmak için de kullanabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken yüzünüzün bir fotoğrafını çekmek. Ardından çeşit çeşit seçenek arasından yüzünüze en yakışan makyajı bulabilir, saç şeklini seçebilir, gerçek hayatta da buna göre uygulayabilirsiniz.

Diyelim ki saç renginizi değiştirmek istiyorsunuz fakat size yakışıp yakışmayacağından emin değilsiniz. Bu uygulama ile buna çabucak karar verebilirsiniz. Ayrıca bu düzenlediğiniz fotoğrafları sosyal ağlarda paylaşabilir, fotoğraflarınızda adeta bir model gibi görünebilirsiniz.

Period Calendar

Period Calendar, adından da anlaşılacağı üzere bir adet dönemi ve ovülasyon takip uygulaması. Bu uygulama ile adet göreceğiniz günleri kolayca hesaplayabilir, bu sayede sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Ayrıca uygulama ovülasyon tarihlerinizi de profesyonel olarak takip etmenizi sağlar. Bu sayede hamile kalma şansınızın en yüksek olduğu tarihleri görebilirsiniz. Bunlar dışında ruh hali, cinsel ilişki, ısı, kilo ve kullanılan hapları da uygulamaya kaydedebilirsiniz.

İster hamile kalmaya çalışıyor olun, ister tam tersi, bu uygulama hayatınızı çok kolaylaştıracaktır.

Pratik Yemek Tarifleri

İster çalışan bir kadın olun, isterseniz ev hanımı, bazen insanın canı ne yemek istediğini bilemiyor. Veya yemek yapmak için kendinizi enerjik hissetmeyebiliyorsunuz. Akşama ne yemek yapsam derdinden kurtulmak için her kadının telefonunda bulunması gereken uygulamalardan birisi de Pratik Yemek Tarifleri.

Bu uygulama size yapılması çok kolay, çabuk ve pratik yemek tarifleri sunuyor. 9 kategori ve 110 çeşit tarif bulunan uygulamadaki yemeklerle hem yeni şeyler deneyebilir, hem de çabucak bir yemek hazırlayabilirsiniz.

Son anda misafiriniz mi geldi? Ne yapacağınızı bilemiyor musunuz? Açın bu uygulamayı ve sevdiğiniz bir tarifi seçip anında misafirlerinize yemeğinizi yapın.

Virtual Nail Salon

Bundan sonra mağazalarda ojeleri denediniz diye satıcılardan azar yemek yok! Bu sanal tırnak tasarım uygulaması ile önce ojeleri sanal ortamda deneyip, daha sonra satın alma ve bu sayede beğenmediğiniz sonuçları önleme şansına sahipsiniz.

Bildiğiniz gibi bir çok bu tarz çocuk oyunu var fakat gerçek amaçlı kullanabileceğimiz düzgün uygulama pek yok. Virtual Nail Salon, düzgün olanlardan bir tanesi. Uygulamayı indirdikten sonra elinizin ve tırnaklarınızın fotoğrafını çekiyorsunuz. Ardından da ekranda tırnakları büyütüp küçülterek ve döndürerek kendi tırnaklarınıza oturtuyorsunuz. Sonra da istediğiniz her türlü ojeyi ve tasarımı kendi elinizde deniyorsunuz.

Ama eğer tırnak ayarlamakla uğraşmak istemiyorsanız da ekranda çıkan hazır el modellerinden kendi elinize en çok benzeyeni seçip kullanmanız da mümkün.

YORUMLAR