HTC Windows Phone 8S İncelemesi

HTC Windows Phone 8S, HTC tarafından orta sınıf akıllı telefonlar dünyasına sunulmuş fiyat performans açısından tatmin edici yapıya sahip bir ürün. Windows Phone 8X ile aynı anda tanıtılan fakat özellikleriyle biraz daha geri planda kalan telefona yakınd

HTC Windows Phone 8S İncelemesi

HTC Windows Phone 8S, HTC tarafından orta sınıf akıllı telefonlar dünyasına sunulmuş fiyat performans açısından tatmin edici yapıya sahip bir ürün. Windows Phone 8X ile aynı anda tanıtılan fakat özellikleriyle biraz daha geri planda kalan telefona yakından bakıyoruz.

Tasarım

HTC WP 8S belki de şu ana kadar çıkmış olan Windows Phone telefonlara arasında en iyi tasarıma sahip olanlardan biri. 10.3 milimetrelik bir derinliği olmasına rağmen kalın görünmemesiyle ayrı bir başarı ortaya koyduğunu düşünüyorum. Tabii ki bunda kalındığın cihazın köşelerinin arka kısmından orta bölüme doğru gidildikçe hissedilmesinin çok önemli bir payı var. Köşeli hatlara sahip olmasına rağmen cihaz elde son derece uyumlu duruyor ve herhangi bir şekilde rahatsız etmiyor. Bu noktada telefonun büyük olmamasının da etkisi var. Derinlikten bahsetmişken telefonun 120.5 x 63 x 10.3 milimetrelik boyutlara sahip olduğunu da belirtelim. Ağırlık da 113 gram ve ele aldığınızda hafiflik dikkat çekiyor. Son derece hafif bir telefon.

Telefonda kullanılan renkler harika düşünülmüş. Zira tema ayarlarında yer alan “HTC” isimli varsayılan mavi temayla büyük bir uyumluluk söz konusu. Telefonun arka alt kısmında bir bölüm mevcut ve burası ayrıldığında SIM kart yuvası ve mikro SD kart yuvası ortaya çıkıyor.

  1. HTC Windows Phone 8S İncelemesi
  2. Donanım
  3. Ekran
  4. Editörün Yorumu

YORUMLAR