IFA 2014'te Neler Tanıtıldı?

Her yıl Eylül ayının ilk haftasında Almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen IFA Teknoloji Elektroniği Fuarı, bu yılda oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Samsung, Sony, HTC, Lenovo, Nokia gibi teknoloji devlerinin yeni ürünlerini kullanıcılarla b

Sony, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?

Sony Xperia Z3 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Etkinlik sırasında merak beklenen bir diğer duyuru da Sony tarafından geldi ve şirket yeni amiral gemisi Sony Xperia Z3'ü resmi olarak tanıttı. Xperia Z2'yi duyurmasının üzerinden çok geçmemiş olmasına rağmen Sony'nin yeni amiral gemisini duyurması, piyasadaki rekabet ortamında rakiplerine göz dağı vermek olarak algılanabilir.

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z3'e baktığımız zaman daha önceki amiral gemisi olan Xperia Z2'de kullanılan tasarıma benzer bir tasarım kullanıldığını görebiliyoruz. Köşeleri darbelere karşı daha dayanıklı olması için kauçuk benzeri bir maddeyle kaplanmış olan Xperia Z3, bir önceki amiral gemisi Xperia Z2'ye göre daha ince ve daha hafif bir şekilde tasarlanmış.

Toza ve suya dayanıklı olarak üretilen cihaz, 4 çekirdekik 2.5 GHz hızında Snapdragon 801 işlemcinin yanı sıra 3 GB RAM'e sahip. 20.7 megapiksellik arka kameraya sahip olan cihaz 5.2 inçlik ekranı üzerinde 1080p çözünürlüğü kullanıcılarına sunuyor.

Tüm bunların dışında 3100 mAh'lik bataryası ile 2 güne kadar rahat bir kullanım ömrüne sahip olacağı tahmin edilen Sony Xperia Z3'ün çıkış tarihi ve fiyatı henüz netlik kazanmadı.

Sony Xperia Z3 Tanıtıldı

Sony Xperia Z3 Compact Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Amiral gemisi Xperia Z3'ü etkinlik sırasında duyuran Sony, hemen ardından amiral gemisinin mini versiyonu olan Xperiz Z3 Compact'ı da kullanıcılara tanıttı.  Sony'nin Xperia serisi telefonlarda kullandığı klasik tasarım çizgilerine sahip olan cihaz, Xperia Z3'de olduğu gibi suya ve toza karşı dayanıklı olarak tasarlanmış.

Xperia Z3 Compact'ı Xperia Z3'ten ayıran temel özellikler arasında ekran boyutu ve çözünürlüğü geliyor. 4.6 inçlik ekran boyutuna sahip olan Xperia Z3 Compact, ekranı üzerinde 720p çözünürlük sunuyor.

2.5 GHz'lik 4 çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahip olan akıllı telefon, 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip. Sahip olduğu microSD kart desteği sayesinde depolama alanını artırabileceğiniz Xperia Z3 Compact 2600 mAh'lik bataryanın yanı sıra 20.7 megapiksellik bir arka kamerayla birlikte geliyor. Cihazın satış tarihi ve fiyatı belirsizliğini koruyor.

Sony Xperia Z3 Compact Tanıtıldı

Sony Xperia Z3 Tablet Compact Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

IFA 2014 etkinliği sırasında Sony tarafından tanıtılan bir diğer ilgi çekici ürün de Sony Xperia Z3 Tablet Compact oldu. Yeni tableti için dünyanın en iyi korunan tabletini ürettiğini söyleyen Sony yetkilileri, aynı zamanda cihazın sahip olduğu 6.4 mm kalınlıkla, dünyanın en ince tableti olduğunu da dile getirdi.

8 inç büyüklüğüne sahip IPS LCD ekranı üzerinde 1080x1920 Full HD görüntü sunan tabletin piksel yoğunluğu 275ppi. Sadece 270 gram ağırlığındaki Xperia Z3 Tablet Compact, Sony'nin diğer ürünlerinde olduğu gibi suya ve toza karşı dayanıklı olarak tasarlanmış.

2.5 GHz'lik Snapdragon 801 işlemcinin kullanıldığı tablet üzerinde ayrıca 3 GB RAM'e yer verilmiş. Sony'nin yeni tabletinin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyat etiketinin ne kadar olacağı belirsizliğini koruyor.

  1. IFA 2014'te Neler Tanıtıldı?
  2. ASUS, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  3. HTC, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  4. Lenovo, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  5. Nokia, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  6. Samsung, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?
  7. Sony, IFA 2014 Teknoloji Elektroniği Fuarında Hangi Ürünleri Tanıttı?

YORUMLAR