İhtiyaca Göre Ekran Kartı Önerileri - Mart 2012

Ekran kartı seçimi özellikle oyun ve multimedya severler için en önemli kararlardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre en iyi ekran kartını seçebilmek için rehberimizi okuyabilirsiniz.

Düşük bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları

Oyun oynamak istiyorsanız ancak üst düzey ekran kartlarına ayırabilecek bütçeniz yoksa veya işlemci, bellek gibi diğer parçaların hızı sizin için daha önemliyse elbette biraz fedakarlık ederek günümüzdeki oyunları sorunsuzca çalıştırabilirsiniz. Tüm mevcut oyunları en son grafik ayarlarında olmasa da en azından performanslı olarak çalıştırma imkanı bulabileceksiniz.

Bu ekran kartları ile toplanmış bir sistem işlemci ve belleğinizde bir performans sorunu olmadıkça HD ve Full HD videoları sorunsuzca açabilecektir.

AMD işlemci kullanan sistemlerde kazananımız “MSI AMD HD6850 CYCLONE POWER EDITION/OC GDDR5 1GB 256BIT” modeli oluyor. Özellikle fabrika çıkışlı olarak çok yüksek kalite parçalar ve hız aşırtma ile gelen bu modeli dilerseniz manuel olarak daha da fazla hızlandırabilir ve kaliteli soğutucusu sayesinde sorunsuzca kullanabilirsiniz. Açık tasarlanmış soğutucusu fabrika çıkışının çok üzerinde hızlara ulaştırsanız bile kartı rahatça idare edebiliyor.

Intel işlemci sahibi sistemlerde kullanabileceğiniz düşük bütçeli ekran kartımız ise “MSI NVIDIA GTX560 GDDR5 1GB 256BIT”. Yeterli çekirdek hızı ve belleği sayesinde oldukça yeterli performansı çok uygun fiyata sağlayan bu ekran kartı tercihimiz oldu. Ayrıca MSI kalitesi bu kartta da kendini yeterince belli ediyor.

  1. İhtiyaca Göre Ekran Kartı Önerileri - Mart 2012
  2. Yüksek bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları
  3. Kısıtlı bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları
  4. Düşük bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları
  5. İnternet ve iş bilgisayarları

YORUMLAR