İhtiyaca Göre Ekran Kartı Önerileri - Mart 2012

Ekran kartı seçimi özellikle oyun ve multimedya severler için en önemli kararlardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre en iyi ekran kartını seçebilmek için rehberimizi okuyabilirsiniz.

İnternet ve iş bilgisayarları

İnternet ve iş için kullanacağınız bir bilgisayarınız varsa ve oyun oynamak, HD filmler izlemek gibi alışkanlıklarınız yoksa kullanacağınız sistemin ekran kartını ayrı olarak almanıza gerek yok. Intel ve AMD işlemcilere uygun anakartlar içerisinde ekran kartını üzerinde yani “onboard” olarak bulunduran anakartlardan birisini tercih etmeniz yerinde olacaktır. Böylece gereksiz masraflardan kıstığınız gibi sisteminizin güç tüketiminde de hatırı sayılır oranda düşüş gerçekleşecektir.

Son Sözler

Ekran kartları performanslı bir bilgisayar deneyimi için olmazsa olmazlardan bir tanesi. Ancak ekran kartı seçiminizi yaparken diğer tüm parçalardan kısarak tüm yatırımı ekran kartınıza yapmanız veya tam tersini uygulamanız sisteminizin tüm oyun ve multimedya performansını etkileyecektir.

Bu nedenle dengeli ve tüm parçaların birbiriyle uyum içerisinde çalışacağı bir sistem kurmanız en iyi performansı elde etmek için elzem.

Doğru bir bütçe, araştırma ve karar süreciyle acele etmeden tüm bu işlemleri gerçekleştirmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Sorularınız ve diğer kullanıcılarımız için yorumlarınızı aşağıda bekliyoruz.

  1. İhtiyaca Göre Ekran Kartı Önerileri - Mart 2012
  2. Yüksek bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları
  3. Kısıtlı bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları
  4. Düşük bütçeli oyun veya multimedya bilgisayarları
  5. İnternet ve iş bilgisayarları

YORUMLAR